Operační sál I.

Operační sál I. je určen k provádění chirurgických zákroků a složitější diagnostice v anestézii. Provádějí se zde operace urogenitálního traktu, především kastrace, operace zánětů dělohy, císřské řezy, operace močových cest, prostaty, ledvin apod., dále gastroitestinálního traktu, např. revize jícnu, žaludku a střev při pozření cizího tělesa, při torzi žaludku nebo revize GIT z jiných příčin a operace na orgánech dutiny břišní jako jsou operace sleziny, jater apod. Zde se také provádějí všechny stomatologické výkony, vč. čištění zubů ultrazvukem, leštění a bělení zubů u psů a koček, protetické zákroky, korekce zubů u králíků a hlodavců. Z diagnostických vyšetření zde probíhá diagnostika flexibilním nebo rigidním endoskopem, např. gastroskopie (vyš. žaludku), rhinoskopie (vyš. dutiny nosní), kolonoskopie (vyš. konečníku tlustého střeva).

Na sále je veškeré přístrojové vybavení potřebné ke zmiňovaným zákrokům. Je zde kvalitní inhalační anesteziologický přístroj se dvěma odpařovači pro Isofluran a Sevofluran s možností řízené ventilace během hluboké anestézie. Ke sledování životních funkcí pacientů  je zde monitor životních funkcí s O2, CO2 a EKG křivkou. Na tomto sále je umístěn tichý medicinální kompresor, který vhání stlačený vzduch do centrálního rozvodu. Rozvod vzduchu je vyveden na oba sály a do jednotky intenzivní péče, která je součástí hospitalizace. Dále je zde kvalitní nehlučná odsávačka, bipolární elektrokauter a zubařská stolice, které obsahuje zubní vrtačku, zubní ultrazvuk, soupravu na bělení a leštění zubů. Osvětlení operačního pole je zajištěno dvěma velkými parabolami se studeným bílým světlem s možností nastavení intenzity osvitu a ohniska. Operační sál je také vybaven germicidní lampou pro perfektní desinfekci prostředí sálu.

Operační sál II. je určen k provádění specializovaných zákroků, především ortopedických a neurochirurgických operací, oftalmologických operací a operací hrtanu a hrudníku. Mezi ortopedické zákroky patří např. operace všech typů zlomenin, operace kloubů a vazů, korekční ortopedické zákroky, operace nádorů kostí. Z neurochirurgických operací jsou to především operace páteře, tedy operace hrudní páteře při výhřezu meziobratlové ploténky, operace bederní páteře při sydromu Caudae Equinae, operace krční páteře při Woblerově syndromu, dále operace při zlomeninách obratlů, vynětí dermoid sinus, korekce zálomků na ocase a další. Z oftalmologických zákroků zde provádíme korekční operace víček, konjuktivální flapy, lamelární keratotomie, operace slzných žlaz a suchého oka, nitrooční operace vč. operace čoky při šedém zákalu metodou fakoemulzifikace s možností implantace dioptrické čočky, operace při poranění očí , např. excize bulbu apod. Mezi operace hrtanu a hrudníku, které zde provádíme, patří především plastika měkkého patra, aplikace endotracheálního stentu při kolapsu průdušnice, operace hrudíku při pneumothoraxu (vzduch v dutině hrudní), hemothoraxu (krev v dutině hrudní) nebo jiných výpotků v hrudníku po poranění nebo z jiných příčin, dále operace brániční kýly apod.

I tento sál má k dispozici veškeré přístrojové vybavení potřebné ke zmiňovaným zákrokům. Je zde také kvalitní inhalační anesteziologický přístroj se dvěma odpařovači pro Isofluran a Sevofluran s možností řízené ventilace během hluboké anestézie nebo nitrohrudních operací. Ke sledování životních funkcí pacientů  je zde monitor životních funkcí s O2, CO2 a EKG křivkou. Dále je zde kvalitní nehlučná odsávačka, bipolární elektrokauter. Pro specializované operace je zde navíc operační mikroskop a fakoemulzifikátor pro oftalmochirirgii, kompletní ortopedické vybavení, včetně artroskopické sestavy s obrazovkou, Minidriveru. Osvětlení operačního pole je zajištěno dvěma velkými parabolami se studeným bílým světlem s možností nastavení intenzity osvitu a ohniska. Operační sál je také vybaven germicidní lampou pro perfektní desinfekci prostředí sálu.

Zavolejte nám a domluvte si s recepcí termín Vaší návštěvy