Klepnutím na „Přijmout“ souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení ke zlepšení navigace na stránce, analýzu používání stránky a pomoc při našem marketingovém úsilí. Více informací naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

krevní banka

Darujte krev a zachraňte zvířecí život

Dárcovství krve je potřeba i ve veterinární medicíně. Dobrovolní dárci krve z řad koček a velkých psů nám díky ochotě svých majitelů pomohli zachránit již mnoho pacientů. Děkujeme!

Rozostřené pozadí místnosti

Zkušenosti našich klientů s jejich mazlíčky

Zjistěte, co říkají naši spokojení klienti o péči o jejich milované mazlíčky. Přečtěte si jejich zkušenosti a ujistěte se, že jsou vaši chlupáči u nás ve Vetcentru v dobrých rukou.

Skvělý přístup, ochota ihned řešit problém, nám vrátili psa po torzi zpátky do života.
Musím říci, že po vyzkoušení mnoha veterin tato je pro mě absolutně nejlepší a už ji měnit nebudu. Slečny na recepci jsou úžasně milé a vždy dokáží pomoci (mají taky fenku na recepci, která je naprosto skvělá). Doktoři vždy vše dobře vysvětlí a aspoň mě (který je takový závislák na svém psovi) vždycky uklidní. Z ordinace vždy odcházím s tím, že se o svého psa nemusím bát a ujištěný, že na něj dohlíží profesionálové, který mu pomůžou. Oceňuji také, že nechtějí za každou cenu tahat z lidí peníze a navrhnou alternativu, která je postupná a nejlepší jak pro pejska tak i pro peněženku. Jejich profesionalita je skvělá a inspirativní.
Doporučuji, super přistup ke zvířátkům, moc hodný personál, jsou zde 24 hodin i přes svátky a víkend a zachránili jste nám našeho kocourka.
Velmi profesionální přístup ke zvířatům. Náš pejsek se ani moc nebál protože se sním ošetřující v první řadě před zákrokem pořádně přivítal :)
Za mě perfektní. S kočičkou jsme tu byli několikrát, byla jako nalezenec ve vážném stavu, později zde byla kastrována a i ošetřena po zranění hlavy. Poznala jsem zde více lékařů a pokaždé jsem se setkala s profesionálním a empatickým přístupem. Dělají zde lidé, co mají zvířata opravdu rádi. Děkuji za sebe i za Chňapku :).
Navštívila jsem zde kliniku ortopedie a můžu vřele doporučit, oba doktoři (pan doktor Duchek i Musálek) byli velmi milí a profesionální, problém nám rychle diagnostikovali a vše vysvětlili. Občas může být problém najít rychlý termín a ceny jsou vyšší, rozhodně se to ale vyplatí, protože to jsou zkušení odborníci a je vidět, že tomu opravdu rozumí.

Hodnocení od tisíců z vás

Děkujeme všem našim klientům za hodnocení a zpětnou vazbu, díky které se můžeme dále zlepšovat.

ČASTO KLADENÉ dotazy

Vaše dotazy rádi zodpovíme

Neváhejte se nás kontaktovat prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo osobně v naší ordinaci.

Jsou krevní produkty z krevní banky drahé?

Cena krevních produktů z krevní banky závisí na typu produktu a jeho množství. Cena krevních produktů je však obecně nižší než cena produktů od komerčních dodavatelů. Krevní banka však nemá zájem na zisku a ceny jsou stanoveny tak, aby pokryly náklady na získávání, zpracování a uchování krve a krevních produktů. Cena se může také lišit v závislosti na tom, zda jde o pravidelné odběry nebo o krev pro nouzové případy. Naše krevní banka dbá na transparentnost a všechny ceny jsou stanoveny předem. Pokud máte otázky ohledně cen krevních produktů, neváhejte nás kontaktovat.

Jak mohu požádat o krevní produkty pro mé zvíře?

Pokud potřebujete krevní produkty pro své zvíře, kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu. Je třeba uvést typ zvířete, jeho váhu, diagnózu a potřebný typ krevního produktu. Pokud máte svého veterináře, můžeme také spolupracovat s ním.

Jak často může pes nebo kočka darovat krev?

Zvíře může darovat krev nejvýše 4 krát ročně. Interval mezi jednotlivými darováními by měl být minimálně 2 měsíce.

Je darování krve pro psa nebo kočku bezpečné?

Ano, darování krve je bezpečné a nepřináší žádná rizika pro darující zvíře. Po darování krve dostává zvíře speciální léčbu, která pomáhá obnovit krevní zásoby.

Kdo může darovat krev pro krevní banku a jaké jsou požadavky?

Darovatelem krve může být pes nebo kočka, který je zdravý, má věk mezi 1 a 8 lety, váží více než 20 kg (pro psy) nebo 4 kg (pro kočky) a má pravidelnou veterinární péči. Před darováním krve je nutné projít předběžným vyšetřením, aby se zjistilo, zda jsou splněny všechny požadavky.

Co je krevní banka pro zvířata a jak funguje?

Krevní banka pro zvířata je zařízení, které shromažďuje a uchovává krevní produkty (krev, plazmu, krevní destičky) pro veterinární potřeby. Krevní produkty jsou získávány zdarované krve zdravých psů a koček. Tyto produkty jsou poté k dispozici pro případy, kdy jsou potřebné, například v případě operace, úrazu nebo onemocnění.

Zavolejte nám a domluvte si s recepcí termín Vaší návštěvy