Oftalmologie je medicínský obor zabývající se onemocněním očí, očních víček a slzného aparátu oka. Onemocnění očí, která mohou postihnout vaše mazlíčky, je opravdu mnoho, proto se veterinární oftalmologii věnujeme jako specializovanému oboru. Přesná diagnostika onemocnění očí je zásadní pro správnou léčbu a často vyžaduje chirurgické řešení, tomu odpovídá naše oftalmologické vybavení.

Kompletní oftalmologické vyšetření zahrnuje posouzení vizuální schopnosti pacienta, vyšetření víček, spojivky a třetího víčka, slzného aparátu, rohovky, přední oční komory, iridokorneálního úhlu, čočky, sklivce a sítnice.

Pro oftalmologické vyšetření jsme vybaveni následujícími přístroji: Štěrbinová lampa Kowa SL-15, která se používá k prohlížení předního segmentu oka, zahrnujícího víčka, spojivku, rohovku, přední oční komoru a čočku. Dále máme čočku Volk 30D, která se využívá při nepřímém oftalmoskopickém vyšetření sítnice. Pro přímé oftalmoskopické vyšetření sítnice používáme ClearView 2. Tonometr TonoVet nám umožňuje měřit nitrooční tlak, což je klíčové při diagnostice a monitorování glaukomu. Gonioskopická čočka Koeppe slouží k vizualizaci a vyšetření irido-korneálního úhlu, což je důležité u pacientů s glaukomem. A konečně, cPLR tester nám umožňuje testovat funkčnost sítnice a optického nervu.

V rámci oftalmologické chirurgie provádíme operace očních víček, zejména korekce entropia (vchlípené oční víčko) a ektropia (odstávající víčko) nebo odstraňování novotvarů víček. Mezi operace třetího víčka patří korekce výhřezu žlázy třetího víčka a resekce chrupavky při její deformitě - everzi. K chirurgii očních víček a třetího víčka používáme lupové brýle Heine. 

Operace na rohovce představují chirurgické řešení hlubokých vředů rohovky, chirurgické řešení dermoidu rohovky a korneálních sekvestrů u koček. Pro operace rohovky jsme vybaveni operačním mikroskopem Inami Mega-10. Pro zbroušení rohovky používáme přístroj Algerbrush II.

Nabízíme také transpozice parotidálního duktu - tj. přešití vývodu slinné žlázy z dutiny ústní do spojivkového vaku. Toto chirurgické řešení používané u pacientů se syndromem suchého oka, u kterých nefunguje konzervativní/medikamentózní terapie.

Registrace dárce krve

Dárce

Majitel

Děkujeme, že nám pomáháte zachraňovat zvířecí životy!
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo.

Zavolejte nám a domluvte si s recepcí termín Vaší návštěvy