Protože víme, že kočka není pes, snažíme se maximálně respektovat přirozené potřeby našich kočičích pacientů, abychom je návštěvou veterinárního lékaře minimálně stresovali a oni se k nám rádi vraceli.  Snažíme se co nejvíce se přiblížit standardům cat friendly přístupu. Naše čekárna na specializacích je vybavena sedačkami s odkládací plochou pro přepravky, aby se nepokládaly na zem.

Stejně tak i v ordinaci je prostor pro odložení přepravky. Během manipulace s kočičími pacienty se snažíme o co nejmenší nutnou fixaci, proto s nepříliš spolupracujícími pacienty se domlouváme na předchozím podání gabapentinu nebo případnou lehkou sedaci.  I při nezbytné hospitalizaci naše hospitalizační boxy splňují rozměrové parametry pro cat friendly kliniku a nabízíme jim možnost pro úkryt. Boxy jsou navíc temperované, což ocení pacienti po probouzení z narkózy, vzhledem k tomu, že kočičí pacient snadněji podléhá podchlazení. Máme infuzní injektomaty pro podávání léků i velmi malým koťatům, třeba i velikosti 300g.

Poskytujeme preventivní péči jako vakcinace (používáme jedny z nejbezpečnějších vakcín Purevax), tak ošetření proti vnitřním parazitů (odčervení nebo parazitologické vyšetření) i vnějším parazitům. Součástí preventivní péče je i pravidelné vyšetření krve (hematologie, biochemie a štítná žláza), které je doporučováno všem kočkám starším 7 let.

V naší laboratoři na klinice dále vyšetřujeme z krve rychlotesty onemocnění jako FeLV, FIV, toxoplasma nebo z trusu/rektálního stěru parvovirus či Giardie. Na klinice máme i k dispozici snap test na fPLI (pankreatickou lipázu). Pokud je třeba spolupracujeme s externímilaboratořemi (Idexx, Laboklin nebo Tilia), kam především zasíláme vzorky na kultivace nebo PCR testy.

Na našem pracovišti kardiologové provádějí ultrasonografické vyšetření srdce speciální sondou určenou pro kočičí pacienty.

V rámci diagnostiky chronických GIT potíží provádíme gastroskopie nebo kolonskopie, případně probatorní laparotomie s odběrem vzorků pro histologické vyšetření. U dýchacích potíží pak bronchoskopie s odběrem BAL nebo u rhinitis CT vyšetření a rhinoskopie.

Téměř každá kočka za svůj život potřebuje ošetřit chrup – ať už v rámci ,,dentální hygieny“ nebo při řešení onemocnění paradontu (gingivitid/stomatitidy). Zákroky se provádějí v inhalační anestezii sevofluranem. Při anestezii kočičích pacientů dbáme na prevenci hypotermie a kontrolu krevního tlaku. Součástí dentálního ošetření jsou intraorální snímky zubním rentgenem. Nezbytnou součástí je poradenství ohledně následné preventivní péče o chrup.

Registrace dárce krve

Dárce

Majitel

Děkujeme, že nám pomáháte zachraňovat zvířecí životy!
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo.

Zavolejte nám a domluvte si s recepcí termín Vaší návštěvy