Klepnutím na „Přijmout“ souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení ke zlepšení navigace na stránce, analýzu používání stránky a pomoc při našem marketingovém úsilí. Více informací naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

spolupracujeme

Kočičí útulek Srdcem pro kočky, z.s.

Veterinář provádí zákrok na kočce

Jak podporujeme péči o nalezené kočičky?

Péče v nemocnici

S útulkem Srdcem pro kočky spolupracujeme mnoho let. Za tu dobu naše spolupráce znamená neuvěřitelné množství ošetřených, hospitalizovaných a operovaných koček. Dostávají se nám do péče kočičky s velmi závažnými stavy, ať už jde o úrazy, tělesná poškození, závažná interní onemocnění nebo strádající zvířata. Za těmito pacienty stojí často velmi silné a smutné příběhy a my děkujeme manželům Kacálkovým, majitelům útulku, že se snaží všem těm kočičkám dát šanci na uzdravení a život v nových rodinách.

Veterinární péče v útulku

Naši lékaři dojíždějí do útulku pravidelně kočičky ošetřovat a poskytovat jim potřebnou péči přímo v ordinaci útulku, která je vybavena i pro jednoduché zákroky. Pokud není nutné, kočičky nevystavujeme streu z cestování. Složitější případy, vyžadující péči nemocnice, jsou převezeny k nám do hospitalizace, kde se o ně postaráme. Často můžete vidět na facebookové stránce útulku fotky či videa právě z naší nemocnice. Na kontroly kočiček do útulku pravidelně dojíždí tito lékaři Vetcentra: MVDr. Marie Procházková, MVDr. Jiří Boštička, MVDr. Veronika Kadlecová, MVDr. Šárka Křepčíková, MVDr. Marcela Kubíčková, děkujeme.

Podpora adopce kočiček

Aktivita útulku Srdcem pro kočky ale nekončí jen péčí o zdraví a sháněním kvalitního krmiva a podestýlek, Kočičkám je třeba hledat nový domov. Na umisťovacích výstavách, které "Srdíčka" (jak jim všichni říkáme) organizují, zajišťujeme veterinární dohled a přejímku. Kočičky adoptované na těchto výstavách od nás dostávají na cestu domů balíček špičkového krmiva Applaws.

Zvýhodnění cen a sbírka v čekárně Vetcentra

Tento útulek poskytuje svým svěřencům skutečně výjimečnou péči, a to nejen tu zdravotní, ale i lidskou. Velmi si ceníme, že při péči kočiček ze srdíčkového útulku nerozhodují peníze, ale vůle pomoci. Útulku veterinární péči poskytujeme za zvýhodněné ceny. Útulek pravidelně pořádá veřejné sbírky na jednotlivé případy, má transparentní účet, kam můžete přispět jednorázově nebo pravidelně, u nás v čekárně je umístěná jejich nadační kasička, do které můžete přispět.

Pokud chcete srdíčkové kočičky podpořit, navštivte jejich web www.srdcemprokocky.cz, kde najdete potřebné informace.
Dění v útulku můžete sledovat na velmi aktivní facebookové stránce Srdcem pro kočky.

Poslání Srdcem pro kočky, z.s.

Kočičí útulek Srdcem pro kočky, z.s. vznikl na základě aktivní péče o toulavé, týrané či opuštěné kočky v nouzi. O zvířata se aktivně staráme od roku 2006. V domácím prostředí našeho útulku zvířatům poskytujeme jak základní, tak i náročnou veterinární péči. Zdravá zvířata následně vakcinujeme, kastrujeme a aktivně jim hledáme nové domovy.

Kočičky u nás nežijí v klecích, je jim umožněn volný pohyb po místnostech, které jsou uzpůsobeny jejich potřebám a do kterých jsou po skupinkách rozdělené. Klece jsou nutností pouze po dobu karanténních opatření. Kočky jsou tak socializované a odcházejí od nás zvyklé na běžný chod domácnosti a kontakt s lidmi.

Podporujeme také zodpovědný vztah ke zvířatům a dobrovolnickou činnost v péči o zvířata. Aktivně se podílíme na řešení problematiky každoročního nadměrného množení venkovních toulavých koček. Ve spolupráci s našimi dobrovolníky tato zvířata na naše náklady kastrujeme a po dobu zotavování jim poskytujeme azyl a veterinární péči v rámci našeho útulku. Sdružení Srdcem pro kočky dále zajišťuje doživotní péči o handicapované kočky, pro které je, až již z důvodů předchozího týrání, zanedbané péče či vážných úrazů, nutné hledat individuální řešení případného umístění či jiné způsoby, jak jim zajistit důstojné dožití.

V našem útulku je kladen maximální důraz na přísné dodržování hygienických podmínek, karantén nově přijatých a nemocných zvířat a důsledné veterinární péče.

V současné době v útulku žije cca 110 kočiček a 3 psi velkých plemen.

Po dohodě nás můžete kdykoliv navštívit nejen s úmyslem osvojit si zvíře, ale také za účelem nezávazné návštěvy a prohlídky našeho útulku - prozatímního domova pro opuštěné kočky. Do nových domovů od nás odcházejí zvířata odčervená a vakcinovaná, dospělá zvířata jsou pak i kastrovaná. Novým páníčkům, kteří si v našem útulku kočičku osvojí, garantujeme, že v případě, kdy se o zvíře nebudou moci z jakéhokoli důvodu nadále postarat, přijmeme toto zvířátko kdykoli zpět.

Vlastníme osvědčení o odborné způsobilosti pro odchyt toulavých a opuštěných zvířat, pro sběr a neškodné odstraňování kadáverů zvířat v zájmových chovech Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Za Srdcem pro kočky, z.s.
Kristýna a Michal Kacálkovi

Zavolejte nám a domluvte si s recepcí termín Vaší návštěvy