Veterinární nemocnice s pohotovostí - Praha 5 Volejte +420 775 688 637

Klinika ortopedie

V budově kliniky ortopedie najdete samostanou recepci s příjemnou čekárnou, ordinaci ortopedie, RTG, aseptický operační sál, denní hospitalizaci, CT pracoviště a rehabilitační oddělení. Nachází se zde také ordinace specialistů, přírodní medicíny a laboratoř krevní banky.

Ortopedická RTG místnost

Za posuvnými dveřmi naší ortopedické ordinace je výborně vybavená RTG místnost.

Moderní digitální RTG přístroj je vybaven pohyblivým stolem a pohyblivou hlavou. Díky možnosti odsunout desku RTG stolu a natočit hlavu RTG přístroje, která snímkuje pacienta, můžeme zrentgenovat velké nebo špatně spolupracující pacienty na zemi (tedy bez nutnosti zvedat je na stůl), a to jak ve stoje, tak v sedě nebo v leže. Tím získáme méně stresu pro pacienta, méně manipulace se zvířetem při bolestivých stavech a také méně stresu a námahy pro majitele, kteří drží pacienty při snímkování.  

RTG snímky se "fotí" na digitální kazetu, která se běžně vkládá do šuplíku RTG stolu, ale dá se vložit i přímo pod tělo pacienta. Použitou kazetu pak vložíme do digitální čtečky RTG snímků, která nám umožňuje rentgenové snímky promítat na obrazovku v ordinaci nebo na oparačním sále. Díky digitální podobě se dá snímek podle potřeby přibližovat, abychom viděli i nejmenší detaily, dají se mu upravovat parametry, jako je kontrast, jas nebo expozice. Tyto snímky pak můžeme "vypálit" na CD a předat je majiteli s dokumentací nebo CD zaslat smluvnímu posuzovateli dědičných ortopedických vad pro snímkované plemeno.

MVDr. Lukáš Duchek je smluvním posuzovatelem DKK, DKL, luxace pately a dalších ortopedických vad pro mnoho chovatelských klubů a mnoho plemen. Více o problematice dědičných ortopedických vad a jejich posuzování se dozvíte zde: Hodnocení DKK, DKL...

Nezbytnou součástí vybavení RTG místnosti je inhalační anestestetický přístroj pro bezpečné uspávání pacientů. Inhalační anestézii zde využíváme u pacientů, kteří se rentgenují nejen kvůli diagnostice, ale také pro šetrnou anestézii zdravých zvířat, která přijdou na zhotovení RTG snímků kyčlí, loktů, ramen a páteře k posouzení pro chovnost. Inhalační anesteziologický přístroj je vybaven monitorem životních funkcí a řízenou ventilací pro vyšetření prováděná v anestézii.

Samozřejmostí je vybavení pro ochranu majitelů před RTG zářením, které oblékáme do odlehčených RTG zástěr a kolem krku dostávají ochranný límec k ochraně štítné žlázy.

Pro provedení kvalitních projekcí RTG DKK na chovnost ve správné pozici využíváme anatomicky tvarovatelnou fixační matraci a k dispozici máme další pomůcky pro zajištění správné polohy pacienta nebo jeho končetin při snímkování.

Součástí RTG místnosti je i přípravna pro ortopedický oprerační sál, který je přísně aseptický.

Čekárna a recepce ortopedie
Čekárna a recepce ortopedie
Klinika ortopedie má recepci a čekárnu pro pacienty, kteří jdou ortopedii, CT nebo rehabilitaci. 

Celý článek »
Ordinace ortopedie
Ordinace ortopedie
Ordinace pro ortopedické a neurologické pacienty je prostorná a prakticky a účelně vybavená. 

Celý článek »
Ortopedická RTG místnost
Ortopedická RTG místnost
RTG pracoviště na klinice ortopedie je vybaveno pro pohodlné a kvalitní snímkování ortopedických pacientů. 

Celý článek »
Aseptický operační sál
Aseptický operační sál
Aseptický sál je určený pouze pro ortopedické a neurologické zákroky. Je vybaven nejmodernější technikou. 

Celý článek »
Denní hospitalizace v ortopedii
Denní hospitalizace v ortopedii
V denní hospitalizaci jsou umístěni pacienti po ortopedických a neurologických operacích, kteří nepotřebují intenzivní dohled. 

Celý článek »
CT pracoviště
CT pracoviště
Pracoviště počítačové tomografie nabízí široké diagnostické možnosti. 

Celý článek »
Rehabilitace
Rehabilitace
Rehabilitaci malých zvířat se na našem pracovišti věnujeme již od roku 2009. 

Celý článek »

Vážení klienti,

v sobotu 15. 1. 2022 máme z důvodu inventury a sanitárního dne ZAVŘENO a celý den NEPŘIJÍMÁME ANI AKUTNÍ PACIENTY!!! Provoz je zcela zastaven a z provozních důvodů nejsme schopni poskytnout jakékoliv ošetření. Běžný provoz bude obnoven v neděli 16. 1. 2022 v 8:00. Prosíme, v této době využijte pohotovost na jiných pražských pracovištích (IVET, AA-Vet, JAGGY, Veterinární klinika Erika). Děkujeme za pochopení.

S ohledem na nákazovou situaci a platná nařízení vlády budeme od pondělí 29.11.2021 ošetřovat pouze klienty, kteří budou mít po celou dobu pobytu v prostorách Vetcentra zakrytá ústa a nos a budou dodržovat hygienická pravidla. Zákazníci, kteří nebudou mít zakrytá ústa a nos, budou z prostor Vetcentra vykázáni. Zároveň vás důrazně žádáme, aby pacienta k ošetření doprovázela pouze jedena osoba.Tato opatření zavádíme proto, abychom byli schopni udržet naše Vetcentrum v provozu, a mohli tak vám i vašim zvířátkům i nadále zajišťovat špičkovou lékařskou péči.

Věříme, že naše stanovisko pochopíte. Vaše Vetcentrum