Veterinární nemocnice s pohotovostí - Praha 5 Volejte +420 775 688 637

O nás a naší firmě

Kdo jsme, co děláme, jak přistupujeme k naší práci, jaké jsou naše priority , co už máme za sebou a jak jsme se rozvíjeli, s kým spolupracujeme... Prostě vše o nás.

Historie firmy

1994

Majitel a zaladatel společnosti VETCENTRUM Duchek s.r.o., MVDr. Lukáš Duchek, absolvoval v roce 1994 na fakultě všeobecného veterinárního lékařství v Brně. Založil a spoluvlastnil Veterinární nemocnici na Libuši, jednu z prvních nonstop veterin v Praze a Veterinární kliniku Paprsek. V době působení v nemocnici na Libuši se specializoval kromě ortopedie také na neurologii. 

1999

MVDr. Lukáš Duchek v roce 1999 odešel z veterinární nemocnice Libuš a převzal Veterinární kliniku Paprsek jako majitel, kde ordinoval až do založení Vetcentra. 

2001

V září roku 2001 začal MVDr. Lukáš Duchek také provozovat Veterinární ordinaci Modřany jako druhou veterinární provozovnu ke klinice Paprsek v Praze 5.

2005

Založení společnosti VETCENTRUM Duchek s.r.o.

V prosinci 2005 založil MVDr. Lukáš Duchek společnost VETCENTRUM Duchek s.r.o. První veterinární nemocnice vznikla v roce 2005 rekonstrukcí rodinného domu v ulici Jindrova. Po koupi nemovitosti na jaře 2004 jsme začali plánovat rekonstrukci. V únoru 2005 začaly stavební práce a nemocnice byla otevřena v prosinci 2005. Zde jsme působili do února 2009.

Nemocnice měla čekárnu s recepcí, dvě ordinace, dva operační sály, RTG místnost, hospitalizaci a laboratoř. Předností tohoto místa bylo rodinné prostředí s letní terasou a vlasní zahradou. Nemocnice měla 200 m2 a parkoviště pro šest aut. Provoz zde zajišťoval tým pěti lékařů, šesti sester a tří recepčních. Noční a víkendové služby pomáhali zajišťovat lékaři ordinující v Modřanech.

2008

Na začátku roku 2008 jsme ukončili provozování Veterinární kliniky Paprsek a přenechali ji zde ordinujícímu kolegovi.

2009

Stěhování na současnou adresu K Hájům, Praha 5

V březnu 2009 jsme se přestěhovali na současnou adresu K Hájům, Praha 5. Prostory nemocnice jsme tím výrazně rozšířili (na 350m2) a zásadně zmodernizovali. S rozšířením prostor vznikly nové možnosti, rozběhli jsme rehabilitační péči, založili krevní banku a přidali nabídku přírodní medicíny. Nově vznikla také jednotka intenzivní péče a ordinace pro specialisty. Zároveň s tím se rozšířil i náš tým na osm lékařů, osm sester a pět recepčních. Počet parkovacích míst vzrostl na 12. Oproti prostorám v rodinném domku, kde byla klinika ve dvou podlažích, máme zde vše v přízemí s bezbariérovým přístupem.

2010

Modernizace nemocnice - Digitální RTG, laboratorní a další přístroje

V polovině roku 2010 jsme v rámci Operačního programu Praha Konkurenceschopnost získali dotaci EU na modernizaci RTG pracoviště a laboratorní techniky. RTG pracoviště bylo vybaveno novým digitálním RTG přístrojem. Laboratoř jsme vybavili šesti novými přístroji pro kompletní diagnostiku. Modernizace znemenala také online propojení všech přístrojů s lékařskými záznamy, což nám výrazně urychlilo práci a přehlednost evidence. V rámci grantu EU přibyl také nový sonograf s Dopplerem a nové anesteziologické přístroje s monitory.

Spuštění Petshopu Vetcentra

V únoru 2010 jsme spustili provoz Petshopu Vetcentra, e-shopu s malou výdejnou vedle kliniky.

2011

Od roku 2011 jsme ukončili provozování ordinace Modřany.

Na jaře 2011 jsme založili velkoobchod a e-shop Rebel Dog s dovozovým sortimentem chovatelských potřeb.

2012

V prosinci 2012 jsme otevřeli samostatnou kamennou prodejnu chovatelských potřeb v ulici Radlická.

2013

Na konci roku 2013 jsme prodejnu Rebel Dog přestěhovali do větších prostor s vlastním parkovištěm a skladovými prostorami na ulici Radlická 65. 

2015

Rozšíření nemocnice o CT pracoviště a novou rehabilitaci

V roce 2015 jsme v rámci Operačního programu Praha Konkurenceschopnost získali dotaci EU na pracoviště počítačové tomografie. V zadní budově Vetcentra vznikla nová čekárna, pracoviště CT, nová prostorná rehabilitace a laboratoř krevní banky. Z původní rehabilitace v hlavní budově je nově čtvrtá ordinace. Celková plocha nemocnice vzrostla na 550 m2.

2017

Spuštění provozu Kliniky ortopedie a rehabilitace

Začátkem roku 2017 jsme dokončili téměř roční rekonstrukci zadní budovy Vetcentra na kompletně vybavenou ortopedickou kliniku s vlastní recepcí, ordinací, aseptickým operačním sálem, denní hospitalizací a digitálním RTG navazující na již vybudované pracoviště CT a oddělení rehabilitace.

Ortopedie disponuje velmi nadstandardním vybavením přístroji především pro ortopedické a neurologické zákroky, na sále má kompletní vybavení pro sledování vitálních funkcí při anestézii, velmi přesný a citlivý anestetický přístroj a další velmi moderní vybavení, např. kvalitní led osvětlení nebo aseptické zavírání dveří.

Rozšířením jsme ucelili koncepci samostatného velmi moderně vybaveného a běžným provozem nemocnice nenarušovaného ortopedického pracoviště, které navazuje na pracoviště rehabilitace a CT vyšetřovnu.

V budově se také nachází Krevní banka Vetcentra, kde zpacováváme krevní deriváty od našich psích dárců krve a ordinace specialistů na dermatologii a přírodní medicínu.

Celková plocha parcoviště tak vzrostla na 750m2.

2018

V zadní části kliniky ortopedie vznikl zadní vchod do prostor medicíny plazů a do denní hospitalizace ortopedie. Pro medicínu plazů je zde ordinace a samostatná hospitalizaci speciálně vybavená pro pacienty z řad želv, hadů, ještěrů a dalších plazů.