NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Léčba pomocí Čínské medicíny - vše souvisí se vším


OŠETŘUJÍCÍ LÉKAŘ : MVDr. Jaroslava Bláhová
PACIENT : kříženec Píďa
DIAGNÓZA : bolesti zad, stav po zánětu slinivky a jater a alergie na kvetoucí trávy
MÍSTO VÝKONU : Veterinární nemocnice Stodůlky

 

Majitelka navštívila v červnu na základě doporučení ošetřujícího veterinárního lékaře ordinaci terapeuta Čínské medicíny s malým temperamentním pejskem Píďou. Pejska aktuálně bolela záda. Bolest se projevovala při určitých pohybech, kdy pejsek vykviknul a schoval se do botníku. Zároveň majitelka při pohovoru uvedla, že pejsek na jaře tohoto roku prodělal zánět slinivky a jater a několik let trpí alergii na kvetoucí trávy.

 

Píďův příběh je výborná ukázka fungování Čínské medicíny – vše souvisí se vším.

 

Na jaře Píďa prodělal zánět slinivky a přestože byl úspěšně léčen západní medicínou, energetická hladina v akupunkturní dráze, která ovlivňuje slinivku, nebyla ještě zcela doplněna a to se projevilo bolestivostí zad právě v oblasti, kudy prochází energetická dráha spojená se slinivkou. To také vysvětluje, proč bylo  RTG vyšetření páteře u Pídi negativní.

 

Proč se onemocnění slinivky objevilo na jaře?

 

Píďa žije v panelákovém bytě s křížencem rotvajlera. Jejich vzájemný vztah je konfliktní, dalo by se říci, že Píďa je stále ve střehu a stresu. Stres oslabuje energetickou dráhu jater, v mluvě čínské medicíny hovoříme o stresem „napjatých játrech“. Ta mohou ovlivňovat dráhu plic a slinivky. Předešlé roky se stres projevoval skrze dráhu jater na dráze plic – alergií. Energetická dráha jater je nejzranitelnější na jaře. Proto když stres nepolevoval, onemocněl letošní jaro Píďa zánětem jater. A nemocná játra umí doslova a do písmene energeticky zaútočit na slinivku, u které se projevil také zánět. Nehledě na to, že oba orgány jsou i anatomicky blízko sebe.

 

Jaký jsme udělali závěr a jak pokračovala léčba?

 

Pro terapii jsme zvolili akupunkturu podpořenou užíváním bylinných preparátů. Při prvním akupunkturním sezení jsme vybrali body pro uvolnění bolesti zad. Píďa snášel jehličky i přes svůj temperament neobyčejně dobře. Jediné bolestivé místo při napichování byl bod, který přímo ovlivňuje a podporuje především funkcí slinivky. Po prvním akupunkturním sezení se bolest zad výrazně zlepšila a v dalších setkáních jsme se začali více zaměřovat na doplnění a zharmonizování dráhy slinivky za současné podpory jater.

 

Po 8 setkáních jsme léčbu ukončili. Léčebná procedura odstranila bolest zad a z dlouhodobého hlediska bude mít pozitivní dopad na činnost slinivky, jater a i na Píďovu alergii. Při zlepšení energie slinivky se zlepší i energie plic, neboť dle energetického zákona čínské medicíny energie slinivky rodí energii plic. Je-li matka silná, syn je zdráv.

 

Pro Píďovo zdraví je velmi pozitivní plánované přestěhování do rodinného domku a tím snížení  stresu.

 


 

Autor článku : MVDr. Jaroslava Bláhová    © 2010 VETCENTRUM Duchek s.r.o.

 

Článek o Tradiční Čínské medicíně pro zvířata


  

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Čertíček
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651