NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Zajímavé případy z praxe

V této sekci Vám nabízíme zajímavé i běžné případy z naší praxe. Necháme Vás nahlédnout do zákulisí práce veterinárních lékařů a přiblížíme Vám příběhy našich pacientů. Upozorňujeme, že doprovodná fotodokumetntace zachycuje reálný stav a někomu může připadat příliš naturální. I to je však naše práce. Jednotlivé případy jsou záměrně popsány jednoduchou formou, pokud možno bez odborné lékařské terminologie, aby byl jejich obsah čtivý a srozumitelný. Kolegové jistě pochopí.

 

 

Léčba pomocí Čínské medicíny - vše souvisí se vším

Majitelka navštívila v červnu na základě doporučení ošetřujícího veterinárního lékaře ordinaci terapeuta Čínské medicíny s malým temperamentním pejskem Píďou. Pejska bolela záda, bolest se projevovala při určitých pohybech, kdy pejsek vykviknul a schoval se do botníku. Pejsek prodělal na jaře tohoto roku zánět slinivky a jater a několik let trpí alergii na kvetoucí trávy. Píďův příběh je výborná ukázka fungování Čínské medicíny – vše souvisí se vším.

Více ...

Dlouhosrstý jezevčík - Bony - krev v dutině hrudní (hemothorax - haemothorax)

V měsíci květnu 2006 byl na naše pracoviště, do veterinární nemocnice, přivezen jezevčík Bony. Předchozího dne byl Bony pokousán do hrudníku velkým psem. Zpočátku poranění nevypadalo vážně, ale později si majitelka všimla dušnosti pejska.

Více ...

Bearded kolie - Jonáš - zhoubný nádor horní čelisti (tumor maxily)

V loňském roce byl do naší ordinace Paprsek přiveden pes Jonáš (bearded kolie) s diagnózou rozsáhlého nádoru horní čelisti. Z rozhovoru s majitelkou vyplynulo, že pes byl již dvakrát operován na jiném pracovišti. Z důvodu rychlého opakovaného růstu nádoru byl další vývoj onemocnění prohlášen za nepříznivý.

Více ...

Rhodesian Ridgeback - Zira - entropium spodních víček

Zira byla do našínemocnice přivedena s onemocněním spodních víček, při tkerém dochází k vtočení volného okraje víčka směrem k oku (entropium). Při mrkání srst dráždila rohovku, která byla povrchově poškozená, z oka vytékal hlenohnisavý sekret, spojivky bylyl překrvené a oteklé a Zira neustále chodila se zavřenými víčky.

Více ...

Zlatý retrievr - Adélka - močový kámen v močovém měchýři (urolitiáza)

V březnu 2006 byla k nám do Veterinární nemocnice Stodůlky přivedena šestiletá fenka zlatého retrievera Adélka. Hlavním důvodem, proč se majitel rozhodl k návštěvě veteriny byl Adélčin zatržený drápek.

Více ...

Kříženec - Kim - poranění průdušnice

Roztomilý kříženec Kim byl do naší nemocnice referován z jiného pracoviště v létě roku 2006. Byl pokousán druhým psem do krku. Na první pohled byla viditelná pouze drobná ranka na spodní straně krku.

Více ...

Kocour perský černý - Person - cizí těleso v dutině nosní

V červenci 2006 přišla majitelka na vyšetření do naší veterinární nemocnice s perským černým kocourem Personem. Ten trpěl již delší dobu hnisavým výtokem z nosu.

Více ...

Kočka evropská - Viky - pád z okna

Na jaře k nám klientka přinesla kočičku, která jí doslova „spadla na hlavu“ před vchodem do panelového domu na Praze 5. Kočka bohužel dopadla přímo na chodník.

Více ...

Křeček syrský „Panda“ - otok packy

Naším dalším pacientem, jehož příběh Vám chceme představit, je křeček Syrský "Panda". Jmenuje se Bono a v době ošetření byl asi 1 rok starý. Majitelé s ním zavítali do naší nemocnice, protože byl poslední dobou míň veselý, přijímal málo potravy i tekutin. Hlavní příčinu tohoto stavu způsoboval otok pravé hrudní končetiny...

Více ...

Chameleon jemenský (Chamaeleo Calyptratus) - Chamík - hypokalcémie

Jedním z méně častých pacientů, kterého jsme v naší nemocnici ošetřovali, byl chameleon jemenský s příhodným jménem Chamík. Chamík byl asi 4 roky starý sameček. Majitelé s ním navštívili veterinární ordinaci z toho důvodu, že začal slábnout, jeho příjem potravy se snížil z obvyklých pěti cvrčků na pouhéhé 1-2 denně.

Více ...

Bazilišek (Laemanctus) - Bazil - porucha svleku

Na začátku března 2006 přinesli do naší nemocnice majitelé zajímavého pacienta. Byl to bazilišek, kterému zůstávly staré svlečky na konci ocásku. Bazilišek jménem Bazil byl podle informací majitelů celkově v dobrém stavu, kobylky a cvrčky žere s chutí, normálně pije, je aktivní, pouze na konci ocásku nedochází ke správnému svlékání kůže.

Více ...

Želva čtyřprstá (Agrionemys horsfieldi) - Terezka - osteomalácie

Na počátku roku 2006 byla v naší nemocnici léčena velmi milá pacientka, želva čtyřprstá, jménem Terezka. Terezka byla sedmiletá želva, která již v mládí trpěla rachitýdou (metabolická porucha růstu kostí). Její léčby se ujala MVDr. Petra Mikulcová, která se na choroby plazů specializuje.

Více ...

Papoušek šedý - žako kongo - Karkulín - cizí těleso v jazyce

Tento příběh je spíše úsměvnou historkou o tom, co se může přihodit při hlídání papouška. Jednoho jarního večera do Veterinární kliniky Paprsek přišel mladý manželský pár s nádherným papouškem žako, aby vyhledal pomoc MVDr. Ivy Librové, která se specializuje na nemoci exotického ptactva.

Více ...

Tygr džunglový - Aron - tříštivá zlomenina kosti stehenní

V prosinci 2005 bylo do naší nemocnice přivezeno osm měsíců staré mládě tygra jménem Aron majitele pana Berouska. Z rozhovoru s majitelem vyplynulo, že poranění pánevní končetiny je možná i několik týdnů staré a kotě ho zřejmě utrpělo při hře s dospívající lvicí, se kterou obývá společný výběh.

Více ...

Zubní kámen u psa - postup čištění zubů ultrazvukem

V tomto článku se dozvíte, jak probíhá čištění zubního kamene u psa. Článek je doplněn fotografiemi, které zachycují celý průběh čištění zubního kamene ultrazvukem od příchodu pacienta do veterinární ordinace až po jeho probuzení a předání majiteli.

Více ...

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
křeček!
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651