NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA
Anketa
Jakého máte domácího mazlíčka ?


Naše klinika

 
 
Veterinární nemocnice Stodůlky s nonstop provozem bez příplatků za pohotovost, kterou provozuje firma VETCENTRUM Duchek s.r.o. od konce roku 2005, je moderním zařízením pro veterinární péči o malá zvířata. Od 1. 3. 2009 je veterinární nemocnice přemístěna do větších prostor v ulici K Hájům 946 v Praze 5 - Stodůlkách. Tyto prostory nám umožnily rozšířit nabídku služeb a vytvořit ještě příjemnější a pohodlnější prostředí pro klienty, pacienty, ale i pro nás, kteří se o vaše mazlíčky staráme.
 

Provozovna veterinární nemocnice je umístěna v průmyslové zóně Prahy 13 v areálu SSŽ v přízemí panelového domu. Nebytový prostor o celkové ploše 350 m2 je z většiny využíván pro provoz veterinární nemocnice, část tvoří zázemí zaměstnanců a kanceláře. K těmto prostorám patří i 700 m2 vekovní plochy, která je rozčleněna na parkoviště vyhrazené pro klienty o desetiti pohodlných parkovacích stáních, na parkoviště pro invalidy, veterinární sanitku a zásobování a na venčící plochu. Venkovní prostory jsou označeny cedulemi pro vaší snadnou orientaci. Jsou zde umístěné lavičky pro vaše pohodlí, truhlíky s okrasnými keřemi a květinami pro zlepšení vzhledu a oddělení jednotlivých prostor, odpadkové koše s popelníky pro kuřáky i koše na psí výkaly, abyste měli po ruce vše, co byste u nás mohli potřebovat.

 

Čekárny

 

Kliknutím zvětšteKliknutím zvětšte

Ve vchodu pro klienty se vám otevřou automatické dveře. První čekárna je vybavena koutkem s občerstvením, je zde automat na kávu a horké nápoje, nápojový automat na vodu zdarma a automat na cukrovinky. Do této čekárny je zaveden vnitřní rozhlas, pomocí kterého vás vyzveme ke vstupu do ordinace. Pro zkrácení chvíle čekání, která díky systému objednávek nebude jistě dlouhá, připravujeme instalaci plošných obrazovek, kde vám budeme promítat zajímavosti z naší veterinární nemocnice. První čekárna navazuje na hlavní čekárnu s recepcí. Hlavní čekárna je prostorná místnost s velkým recepčním pultem, na který navazuje výloha s širokou nabídkou zboží. Je zde pro vás k dispozici veterinární váha pro kontrolu kondice vašeho mazlíčka.

 

Recepce

 

Kliknutím zvětšteV recepci, kterou obsluhují denně od 8:00 do 22:00 dvě recepční, je zajišťován výdej léků naordinovaných veterináři pro domácí léčbu, prodej očervovacích a antiparazitárních peparátů, vitamínů a výživových doplňků vč. chondroprotektiv, léčebných šampónu a kosmetiky pro zvířata, preparáty pro péči o zuby apod. Dále je v recepci možno zakoupit výběrový sortiment komerčních krmiv pro psy, kočky, fretky a králíky a drobné savce, je zde možné také objednat dietní krmiva pro nemocná zvířata. Kliknutím zvětšteSoučástí sortimentu prodávaného v recepci jsou zdravé pamlsky, hračky, obojky a vodítka a oblečky pro psy. Je zde možné také zakoupit zdravotnické potřeby pro péči o nemocná zvířata, jako jsou například plenky a podložky pro inkontinentní pacienty, ochranné botičky, pomůcky k podpoře chůze u problematicky chodících psů i vozíky pro invalidní pejsky. Veškerý sortiment pro vás pečlivě vybíráme a nabízíme tak pouze kvalitní zboží.

Recepce je určena pro telefonické i osobní objednávání klientů na veškerá ošetření i operace. Na recepci jsou také vydávány a placeny účty za ošetření, které u nás máte možnost platit v hotovosti i bezhotovostně kartou - MasterCard, Maestro, Visa, JCB, Diners Club International.

Z hlavní čekárny je vstup do ordinace I., ordinace II., ordinace III., ordinace pro rehabilitaci, do RTG místnosti a do chirurgické přípravny a také na WC klientů.                        

 

Ordinace I. - III.

Kliknutím zvětšteOrdinace I. je využívána pro základní vyšetření a veškerou ambulantní veterinární péči. Kromě základního vybavení je v ordinaci I. k dispozici kvalitní sonografický přístroj s Dopplerem a pěti sondami, vyšetřovací světlo s LED diodami, které produkuje bílé studené světlo. Zajímavě a zároveň prakticky je řešená společná lékárna zabudovaná v dělící zdi s ordinací II.

Kliknutím zvětšteOrdinace II. je určena pro specializovaná vyšetření, je proto navíc vybavena negatoskopem k vyhodnocování nálezů z RTG snímků, oftalmologickými přístroji pro ambulantní vyšetření - fundus kamerou pro vyšetření očního pozadí, štěrbinovou lampou pro vyšetření předního očního segmentu (duhovky, rohovky, čočky...) a oftalmologickým tonometrem pro měření nitroočního tlaku.

Ordinace III. slouží především pro specialisty z oblasti alternativní medicíny, kterou v naší nemocnici také nabízíme. Jedná se o veterinární homeopatii, Bachovu květovou terapii a akupunkturu. Zároveň je tato ordinace k dispozici pro ošetření neobjednaných pacientů.

 

Ordinace pro rehabilitaci

 

Kliknutím zvětšteTato "mokrá" ordinace je speciálně zařízena pro rehabilitační péči o pacienty. Nejdůležitějším přístrojem, kterým je rehabilitační ordinace vybavena, je aquaterapeutická vana. Jedná se o profesionální zařízení zakoupené v zahraničí, které umožňuje široké spektrum vodních rehabilitačních procedur. Vana je vybavena podvodním běhacím pásem s plynule nastavitelnou rychlostí a s možností náklonu. Kliknutím zvětšteDále je vana vybavena zařízením na aplikaci podvodních masáží a protiproudem. Vana má nastavitelnou teplotu vody, která je filtrovaná a desinfikovaná UV paprskem po každé proceduře. Pro rehabilitaci pacientů zde máme připraveny i fyzioterapeutické pomůcky, jako jsou gymnastické míče, kužely a překážky, balanční desku, žíněnku pro procvičování a masáže. Dále je zde vybudován sprchový mycí kout pro aplikaci léčebných koupelí u dermatologických pacientů, pro mytí pacientů před aquterapií a pro koupání při úpravě srsti. Tato místnost zároveň slouží pro úpravu srsti, k tomu je zde střihací stůl s průhlednou deskou podsvětlený ze spodní strany. Pro vysoušení pacientů po aquaterapii nebo po koupelích zde máme výkonný profesionální fén.

 

RTG místnost

 

Kliknutím zvětšteRTG místnost je vybavena kvalitním výkonným stacionárním RTG přístrojem s elektronickou sekundární clonou a elekticky ovládaným posuvným stolem. RTG používáme k diagnostice v ortopedii, k vyšetření hrudníku, břicha, hlavy, k diagnostice kontrastními metodami. Snímky vyvoláváme pomocí vyvolávacího automatu, který zajišťuje kvalitní zpracování RTG snímku do 2 minut, snímek je po vyvolání suchý a je možno jej ihned vyhodnotit. Je zde také negatoskop pro okamžité posouzení nálezu. Ke zhotovení RTG snímků na DKK a k polohování pacientů při snímkování používáme anatomicky tvarovatelnou podložku, která je vhodná pro všechna plemena psů. V RTG místnosti je k dispozici převozný inhalační anesteziologický přístroj pro RTG vyšetření prováděná v anestézii.

 

Dalšími prostorami nemocnice je vedle ambulantních místností, které jsme si nyní představili, i zadní trakt určený pro chirurgickou a hospitalizační péči.

 

Chirurgická přípravna a laboratoř

 

Kliknutím zvětšte

Chirurgická přípravna, jejíž součástí je i laboratorní pult, je umístěna centrálně mezi operačními sály a hospitalizační místností. Zde probíhá příprava pacientů k operaci, tzn. uspávání a příprava operačního pole. Připravený pacient je pak převezen na operační sál. Zde se také chystá operatér a jeho asistence ke sterilnímu zákroku. V přípravně se také připravují nástroje ke sterilizaci, je zde sestava 4 sterilizátorů, z nichž jsou dva horkovzdušné a dva parní. Kliknutím zvětšteLaboratorní pult je vybaven laboratorními přístroji, které umožňují na počkání zhotovit většinu požadovaných vyšetření. K vyšetření biochemických parametrů krve můžeme využít přístroj Spotchem, který vyšetří kompletní biochemický screening. Jeho předností je možnost stanovení kompletního biochemického rozboru z velmi malého množství krve, což je u některých pacientů, např. plazů nebo ptáků, podstatné. Navíc umožňuje stanovení hladiny T4 a kyseliny močové. Pro stanovení jednotlivých parametrů upřednostňujeme biochemický analyzátor Reflovet, který vyšetřuje až 20 různých parametrů. K vyšetření hematologických parametrů používáme ABC Reader, který stanoví kompletní krevní obraz do 1 minuty včetně diferenciálu. Močové parametry vyšetřujeme pomocí kvantitativního analyzátoru U-readeru. Nedílnou součástí vybavení laboratoře je odstředivka a kvalitní binokulární mikroskop. Ten je zde pro vyšetření např. močového sedimentu, kožních seškrabů, průkazu parazitů v trusu a různých cytologických vzorků. 

 

Oba operační sály jsou od přípravny odděleny prosklenou stěnou.

 

Operační sály

Kliknutím zvětšteOperační sál I. je určen k provádění chirurgických zákroků a složitější diagnostice v anestézii. Provádějí se zde operace urogenitálního traktu, především kastrace, operace zánětů dělohy, císřské řezy, operace močových cest, prostaty, ledvin apod., dále gastroitestinálního traktu, např. revize jícnu, žaludku a střev při pozření cizího tělesa, při torzi žaludku nebo revize GIT z jiných příčin a operace na orgánech dutiny břišní jako jsou operace sleziny, jater apod. Zde se také provádějí všechny stomatologické výkony, vč. čištění zubů ultrazvukem, leštění a bělení zubů u psů a koček, protetické zákroky, korekce zubů u králíků a hlodavců. Z diagnostických vyšetření zde probíhá diagnostika flexibilním nebo rigidním endoskopem, např. gastroskopie (vyš. žaludku), rhinoskopie (vyš. dutiny nosní), kolonoskopie (vyš. konečníku tlustého střeva).

 

Kliknutím zvětšteNa sále je veškeré přístrojové vybavení potřebné ke zmiňovaným zákrokům. Je zde kvalitní inhalační anesteziologický přístroj se dvěma odpařovači pro Isofluran a Sevofluran s možností řízené ventilace během hluboké anestézie. Ke sledování životních funkcí pacientů  je zde monitor životních funkcí s O2, CO2 a EKG křivkou. Na tomto sále je umístěn tichý medicinální kompresor, který vhání stlačený vzduch do centrálního rozvodu. Rozvod vzduchu je vyveden na oba sály a do jednotky intenzivní péče, která je součástí hospitalizace. Dále je zde kvalitní nehlučná odsávačka, bipolární elektrokauter a zubařská stolice, které obsahuje zubní vrtačku, zubní ultrazvuk, soupravu na bělení a leštění zubů. Osvětlení operačního pole je zajištěno dvěma velkými parabolami se studeným bílým světlem s možností nastavení intenzity osvitu a ohniska. Operační sál je také vybaven germicidní lampou pro perfektní desinfekci prostředí sálu.

 

Kliknutím zvětšteOperační sál II. je určen k provádění specializovaných zákroků, především ortopedických a neurochirurgických operací, oftalmologických operací a operací hrtanu a hrudníku. Mezi ortopedické zákroky patří např. operace všech typů zlomenin, operace kloubů a vazů, korekční ortopedické zákroky, operace nádorů kostí. Z neurochirurgických operací jsou to především operace páteře, tedy operace hrudní páteře při výhřezu meziobratlové ploténky, operace bederní páteře při sydromu Caudae Equinae, operace krční páteře při Woblerově syndromu, dále operace při zlomeninách obratlů, vynětí dermoid sinus, korekce zálomků na ocase a další. Z oftalmologických zákroků zde provádíme korekční operace víček, konjuktivální flapy, lamelární keratotomie, operace slzných žlaz a suchého oka, nitrooční operace vč. operace čoky při šedém zákalu metodou fakoemulzifikace s možností implantace dioptrické čočky, operace při poranění očí , např. excize bulbu apod. Mezi operace hrtanu a hrudníku, které zde provádíme, patří především plastika měkkého patra, aplikace endotracheálního stentu při kolapsu průdušnice, operace hrudíku při pneumothoraxu (vzduch v dutině hrudní), hemothoraxu (krev v dutině hrudní) nebo jiných výpotků v hrudníku po poranění nebo z jiných příčin, dále operace brániční kýly apod.

 

Kliknutím zvětšteI tento sál má k dispozici veškeré přístrojové vybavení potřebné ke zmiňovaným zákrokům. Je zde také kvalitní inhalační anesteziologický přístroj se dvěma odpařovači pro Isofluran a Sevofluran s možností řízené ventilace během hluboké anestézie nebo nitrohrudních operací. Ke sledování životních funkcí pacientů  je zde monitor životních funkcí s O2, CO2 a EKG křivkou. Dále je zde kvalitní nehlučná odsávačka, bipolární elektrokauter. Pro specializované operace je zde navíc operační mikroskop a fakoemulzifikátor pro oftalmochirirgii, kompletní ortopedické vybavení, včetně artroskopické sestavy s obrazovkou, Minidriveru. Osvětlení operačního pole je zajištěno dvěma velkými parabolami se studeným bílým světlem s možností nastavení intenzity osvitu a ohniska. Operační sál je také vybaven germicidní lampou pro perfektní desinfekci prostředí sálu.

 

Hospitalizace

 

Kliknutím zvětšteNedílnou součástí nemocniční péče o vaše mazlíčky je i hospitalizční péče. Hospitalizační místnost se samostatnou jednotkou intenzivní péče je propojena s přípravnou. Jedná se místnost vybavenou ordinačním stolem pro ošetřování hospitalizovaných zvířat s operačním světlem, je zde linka vybavená léky a pomůckami pro ošetřování a aplikaci léčiv, stůl s PC pro zazanámenávání průběhu terapie, zapisování výsledků vyšetření u hospitalizovaných pacientů atp. Pro kočky a malé psy zde máme sedm menších kotců, pro střední a větší psy tři střední kotce a pro velká a obří plemena čtyři kotce. Většina hospitalizačních boxů je vybavena vyhřívanou podlážkou s regulací teploty v jednotlivých boxech, všechny kotce mají samostatné vnitřní osvětlení zabudované do stěny a větrání. Kotce se uzavírají bezpečně řešenými posuvnými nerezovými mřížemi. Kliknutím zvětštePro plazy a drobné savce zde máme samostatnou sestavu čtyř terárií. Tato terária jsou vybavena samostatným osvětlením, které zároveň slouží k vyhřívání a speciální zářivkou s UV zářením pro plazy. Pro kvalitní péči je hospitalizace vybavena profesionálními přenosnými kyslíkovými boxy ve čtyřech různých velikostech. Ty umožňují podávání kyslíkové terapie s možností nastavení různé koncentrace O2 v boxu. V hospitalizaci také využíváme infúzní pumpy a lineární dávkovače pro kontinuální podávání naordinovaných infúzí nebo léků.

 

Jednotka intenzivní péče

Kliknutím zvětšteSoučástí hospitalizace je samostatná jednotka intenzivní péče. Tato místnost je od hospitalizace oddělena prosklenou stěnou, což umožňuje stálý dozor pacienta veterinárním lékařem a sestrou, kteří pečují o hospitalizované pacienty, a zároveň vytváří klidné prostředí izolované od ruchu běžného provozu hospitalizace. Kliknutím zvětšteJe vybavena pro péči o pacienty v akutním stavu, vyžadující specializovanou intenzivní péči.  Pro tyto případy je zde připraven ventilátor Elema, který umožňuje umělou plicní ventilaci (umělé dýchání) s nastavitelnou koncentrací kyslíku a množstvím respiračních režimů (od plně řízené ventilace po různé typy podpůrného dýchání). Pro provoz tohoto přístroje je sem zaveden centrální rozvod tlakového vzduchu. Součástí tohoto přístroje je odpařovač pro současné podávání inhalačních anestetik. Máme zde i hemodialyzační jednotku - umělou ledvinu, což je přístroj pro léčbu akutního a chronického selhání ledvin. U pacientů v kritickém stavu je teřba sledovat životní funkce, k tomu je zde umístěn kvalitní monitor vitálínch funkcí. Pro přesnou aplikaci léčiv a infúzních roztoků je pro jednotku intenzivní péče vyhrazena infúzní pumpa a lineární dávkovače (injektomaty). JIP je dále vybaven odsávačkou a sety pro hrudní drenáž, defibrilátorem a dalšími pomůckami pro kardiopulmonální resuscitaci - KPR. JIP je také vybaven germicidní lampou pro perfektní desinfekci prostředí.

 

Kliknutím zvětšteTato místnost je zároveň připravena k využívání pro případy vyžadující klid a oddělenou hospitalizaci, i když jejich stav není zdaleka tak kritický, budeme sem umísťovat např. rodící feny, aby nebyly při porodu rušeny a stresovány přítomností ostatních zvířat umístěných v hospitalizaci a dále pro infekční pacienty, abychom vyloučili riziko nákazy ostatních hospitalizovaných pacientů.

 

V době, kdy zde nebude hospitalizován žádný pacient, využíváme prostor jednotky intenzivní péče pro ambulantní aplikace infúzní terapie. Klient i se svým mazlíčkem tak bude pod stálým dohledem lékaře a sestry a přitom bude mít zajištěno pro sebe určité soukromí a pro svého mazlíčka klid po dobu terapie.

 

Poslední částí nemocnice je zázemí pro zaměstnance a kanceláře.

 

Zázemí

 

Součástí zázemí je kuchyňka, šatna zaměstnanců, koupelna s WC a prádelna s velkoobjemovou pračkou a sušičkou pro parní prádla z hospitalizace. Kanceláře využívají pro svou práci účetní, vedoucí zásobování a office manager.

 

Na závěr

Při budování této nemocnice jsme vycházeli ze zkušeností z provozovny v ulici Jindrova. Chtěli jsme zachovat přátelské prostředí, které u nás naši klienti vždy oceňovali, a zároveň vylepšit a rozšířit naše služby v péči o vaše mazlíčky. Jsme rádi, že vám nyní můžeme nabídnout prostornější a modernější interiér s možností bezbariérového přístupu do celé nemocnice, větší parkoviště, lepší technické a přístrojové vybavení a zcela nové služby, jako jsou jednotka intenzivní péče, rehabilitace a fyzioterapie, nabídka alternativní medicíny, úprava srsti a léčebné koupele.

 

 

Součástí zkvalitnění naší veterinární péče jsou i personální a organizační opatření. Posílili jsme kolektiv recepčních, sálových sester, přijali rehabilitační sestru a rozšířili kolektiv externích spolupracovníků především v oblasti altenativní medicíny. Nově jsme zavedli elektronický objednávkový systém klientů, takže ho má nyní k dispozici každý lékař na svém PC, všechny prostory nemocnice jsou vybaveny vnitřním rozhlasem pro lepší komunikaci se spolupracovníky i klienty. Postupně zavedeme pro klienty další vstřícná opatření. Chceme především zlepšit informovanost klientů a způsob komunikace o jejich hospitalizovaných zvířatech, o výsledcích provedených vyšetření zasílaných do spolupracujících laboratoří a také o individuálních objednávkách léků a krmiv.
 

 

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Flíček
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651