NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Thalassoterapie - bahenní koupele pro psy

 

 

Co je thalassoterapie


 

Thalassoterapie je dávná regenerační a detoxikační procedura využívaná již ve starověku. Je založená na aplikaci bahenních zábalů, které mají významný efekt při léčbě kožních nemocí, zároveň působí proti svalové únavě, stresu, celkovému přetížení organismu. Využívá účinky mořské vody (řec. Thalassa – moře) a léčebného bahna. Léčebné bahno je složeno z hlubokomořského bahna, extraktů z mořských řas, jojobového oleje a dalších rostlinných extraktů. Proto je bohaté na přírodní účinné látky a minerály. 

 

Thalassoterapie konečně proniká i do péče o domácí mazlíčky. Nyní vám můžeme nabídnout tuto proceduru díky přípravku s jedinečným složením, který vyvinula přímo pro psí organismus japonsko-francouzská firma Pet Esthé, která se zabývá výrobou velmi kvalitních kosmetických a dermatologických přípravků pro psy a kočky.

 

Účinky thalassoterapie na psí zdraví

 

Mořské bahno je rozemleto na velice jemné částečky, proto skrze kůži velmi dobře proniká hluboko do organismu, kde pohlcuje a odvádí z těla psa odpadní a toxické látky. Zároveň intenzivně vyživuje pokožku, protože obsahuje velké množství minerálních látek. Bahno působí protizánětlivě a zároveň antibakteriálně, proto se výborně hodí pro dermatologické pacienty, kteří trpí kožními problémy způsobenými plísněmi nebo kvasinkami.

 

Ošetření mořským bahnem je prospěšné i pro kvalitu srsti. Velmi výrazně hydratuje pokožku i samotný chlup, eliminuje tvorbu šupin, které se tvoří zvláště u krátkosrstých plemen psů. Po ošetření je kůže i srst psa odolná proti prachu a nečistotám z vnějšího prostředí, kůže je krásně hladká a odolná proti napadení např. kvasinkami.

 

Vlivem masáže během celého ošetření se zlepšuje cirkulace tekutin, dochází k hloubkové detoxikaci organismu, snižují se otoky a dochází k uvolňování svalových vláken a celkovému uvolnění organismu psa. V neposlední řadě ošetření mořským bahnem eliminuje na dlouhou dobu zápach a zvýšenou tvorbu kožního mazu.

 

Pro koho je thalassoterapie vhodná

 

  • pro zdravé psy - celkové posílení organismu, detoxikace a relaxace
  • pro psy, kteří trpí opakovaně kožními problémy, špatnou kvalitou srsti a sníženou imunitou - prevence vzniku kožního onemocnění
  • pro alergické psy - pročištění a zklidnění kůže, zvýšení odolnosti kůže k vnějším alergenům a celkové posílení organismu
  • pro dermatologické pacienty - léčení nemocné kůže, odstranění svědivosti, podpora a urychlení celkové léčby kožního onemocnění
  • pro oslabená zvířata se špatnou kvalitou srsti a kůže - celkový posilující a detoxikační vliv na organismus

 

Zvláště vhodná je pro plemena jako francouzský buldoček, který velmi často trpí na kvasinková a plísňová onemocnění, nebo šarpej, který je bohužel dermatologickými problémy vyhlášený.

 

Jak procedura probíhá

 

Po vykoupání v jemném očistném šamponu se aplikuje bahenní zábal na celé tělo a nechá se působit 15 – 20 minut za stáleho masírování. Procedura je pro psy velmi příjemná a zdravotně velice prospěšná.

 

 

 

Zkušenosti našich klientů s thalassoterapií naleznete ZDE.

 

 


 

 

Autor článku Bc. Kateřina Plačková      © 2009 VETCENTRUM Duchek s.r.o.

 


 

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Únor 2009
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651