NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Přírodní medicína

Aquaterapie pro psy

V posledních letech se rapidně zvyšuje úroveň poskytovaných služeb v oblasti péče o domácí mazlíčky. Velkou novinkou je zkvalitnění péče pro zvířecí pacienty v rekonvalescenci po ortopedických a neurologických operacích ve formě aquaterapie. Jedná se o plánované cvičení pacientů v teplé vodě na podvodním běhacím pásu pod odborným dohledem. Aquaterapie má ve světě vynikající výsledky v urychlení léčby po operacích páteře a mnoha dalších ortopedických a neurologických zákrocích.

Více ...

Fyzioterapie pro psy

Fyzioterapie je dnes v humánní medicíně velmi využívaná a je již samozřejmostí, že pacient po ortopedické či neurologické operaci je poslán do lázní, aby podstoupil léčebnou rehabilitaci. V posledních letech se fyzioterapie rozvíjí i ve světě veterinárního lékařství a její potřeba stále roste. Jak se ukazuje, má zvířecí fyzioterapie vynikající výsledky a pomáhá pacientům i s velmi závažnými zdravotními problémy. Je také vhodná pro zdravé psy s vysokou zátěží, sportující psy apod.

Více ...

Thalassoterapie - bahenní koupele pro psy

Thalassoterapie je dávná regenerační a detoxikační procedura využívaná již ve starověku. Je založená na aplikaci bahenních zábalů, které mají významný efekt při léčbě kožních nemocí, zároveň působí proti svalové únavě, stresu, celkovému přetížení organismu. Využívá účinky mořské vody (řec. Thalassa – moře) a léčebného bahna. Nyní vám tuto proceduru můžeme nabídnout i pro vašeho pejska.

Více ...

Aromaterapie pro psy - Aromatherapy systém

Aromaterapie je přírodní léčba, která využívá rostlinné silice. Pro psy, kočky a ostatní zvířata mají tyto silice velký význam. Je známo, že aromaterapie významně ovlivňuje psychický stav a navozuje příjemné pocity jak u lidí, tak i u zvířat. Rostlinné silice ale nepůsobí jen na mysl, harmonizují a ovlivňují i tělo. Jsou schopny mírnit zánětlivé procesy v těle a působí i antibakteriálně.

Více ...

Veterinární homeopatie

Veterinární homeopatie je léčebný přístup vhodný jak pro akutní i chronické stavy, tak pro poruchy chování i fyzická onemocnění. Vyléčení se dosahuje harmonizací organismu zvířete pomocí vysoce naředěných látek z přírody. Pro přípravu homeopatických léků se hlavně používají rostliny, živočichové, minerály a chemické sloučeniny. V mnoha případech by měla být homeopatie nebo další metody tzv. nekonvenční medicíny léčbou první volby.

Více ...

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA pro zvířata

Genialita Čínské medicíny spočívá v tom, že se dívá na nemocného jedince jako na celek, tzn. zohledňuje vlastní vnitřní individuální fungování organismu a současně ve vztahu s okolím. Dokáže „odhalit nemoc dříve než vznikla“ - právě díky drobným zdravotním problémům, které se hlásí dříve, než nemoc závažná.

Více ...

Bachova květová terapie

I ve veterinární medicíně se stále více prosazují přírodní způsoby léčby. Každý již jistě slyšel o použití homeopatie nebo akupunktury při léčbě zvířat. Velmi dobře lze použít i Bachovu květovou terapii, která je jednou z léty ověřených metod alternativní medicíny.

Více ...

Akupunktura – pomoc vašemu zvířeti

Toto umění je stejně staré jako čínská civilizace sama. Akupunkturní léčba vychází z představy akupunkturních drah či meridiánů – luo mai. Takových řádných drah je v těle dvanáct: v šesti úrovních poměru jin a jangu vždy dvojice – na rukou a na nohou. Do určitých bodů na jejich vnějším průběhu se vpichují tenké různě dlouhé jehly, jejichž úkolem je upravit tok životodárné energie čchi tělem pacienta a harmonizovat tak interakce jeho „těla“ s okolním prostředím.

Více ...

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
_KoČkY V AkCi_
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651