NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Doplnění - bulka, nádor a ceny zákroků
Eva F.
21.2.2007 
Dobrý den, dovoluji si Vás ještě jednou požádat o doplňujícím informacím k dotazu, viz. níž. Zajímá mě i cenová stránka uváděných zákroků. Pokud mi můžete poskytnout alespoň orientační částky, budu moc ráda. Jedná se o: odstranění bulky odstranění dělohy a vaječníků inhalační narkosu předoperační vyšetření a o rozbor krve Předem moc děkuji Eva E.

Dotaz bulka-nádor, strava Eva 7.2.2007 Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o radu a odborný názor ohledně odstranění bulky. Jedná se o fenu středního vzrůstu, váha 22kg, stáří 12 let. Asi před 5 lety podstoupila operaci na odstranění bulky o průměru cca 1cm v břišní oblasti mléčné žlázy. Při operaci jí byla odejmuta i mléčná žláza na jedné straně v délce cca 20 cm. Rozbor jsme dělat nenechali. V polovině minulého roku 2006 se na konci jizvy vytvořila další bulka o velikosti vlašského ořechu, která se už dále nezvětšuje. Je nutné nechat odstranit tuto bulku (slyšela jsem, že pokud by byl nádor zhoubný, tak není vhodné do něj zasahovat, že se urychlí jeho postup a rozšíření do celého těla)? Dále, zda je to vhodné, v ohledu na narkózu v jejím věku? A jestli je vhodnější inhalačni narkóza? A dále by mě zajímala i orientační cena zákroku. Další dotaz bych měla ohledně stravy. S ohledem na její věk krmíme 2x denně a to jednou suché krmivo a jednou vařenou stravu. Zajímá mě, zda je vhodné v případě suchého krmiva typu značky Purina, /popř. Eukanuba, hill´s, royal canin, Calibra, Proplan/ doplňovat i vařenou stravu, jako rýže, zelenina, masová konzerva? Ale všude se dočítám, že se u suché stravy jedná o kompletní krmivo, ale mám dojem, že se jí vařená strava lépe tráví a i jí víc chutná. Předem moc děkuji Eva F.

Odpověď na dotaz Redakce 10.2.2007 Dobrý den paní Evo, ať se jedná o jakoukoli bulku na mléčné liště, doporučila bych ji určitě odstranit, nejlépe spojit tuto operaci i s odstraněním dělohy i vaječníků, pokud to již nebylo provedeno při minulé operaci. Většina nádorů na mléčné liště bývá dependentní na pohlavních hormonech. Narkosu bych vzhledem k věku určitě doporučila inhalační, předoperační vyšetření by bylo vhodné doplnit určitě i o rozbor krve. Co se týká krmení, není Vám co vytknout. Granule, obzvláště od firem, které uvádíte, patří mezi ty nejkvalitnější. Jedná se o komplexní stravu, není nutné, ji doplňovat o vařenou stravu, nicméně jí uškodit nemůžete. Přeji Vám příjemný den, MVDr. Dáša Dvořáková
 
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
23.2.2007 
Dobrý den, paní Evo.
Pokud by se přistoupilo k zákroku : kastrace (ovariohysterektomie, tj. odstranění dělohy a vaječníků), odstranění bulky na mléčné liště komplet s předoperačním vyšetřením - základní biochemické vyšetření krve a v RTG vyšetření plicního pole pro vyloučením metastáz a v inhalační narkose, cena by se měla u takto velké feny pohybovat v rozmezí 8 až 9 tisíc korun.
Přeji Vám příjemný den, těším se na shledanou, MVDr. Dáša Dvořáková 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Mimi :-*
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651