NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Chronická rýma
Silvie.N.
17.10.2009 
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám britského modrého kocourka, který trpí chronickou rýmou, byli jsme s nim u zvěrolékaře, dělal mu všechna možná vyšetření i na plísně, s tím, že je to chronické, a že kocour na to bude trpět. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli existuje nějaký volně prodejný lék, kterým bych mohla kocourovi příznaky zmírnit? Diky, Silvie N.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Marta Skrejvalová
18.10.2009 
Dobrý den,
s kočkami to není jednoduché, některé se opravdu rýmy nezbaví za celý svůj život. Nevím, jaká vyšetření byla provedena a jak byl kocour léčen. Předpokládám, že byl léčen antibiotiky.
Napadlo by mě ještě provést vyšetření na alergie, (vzhledem k jeho ceně by bylo možné kocourovi aplikovat 1 dávku kortikoidů a zhodnotit reakci na ně). Pokud by se prokázala alergie, je jeho stav poměrně jednoduše řešitelný, i když ne asi vyřešitelný, jeho léčba by byla pravděpodobně doživotní. Z ulehčujících prostředků je dlouhodobě použitelný pouze Pinosol kapky (tamponkem nanést na okraj nozder), pokud jej kocourek bude snášet. Stejný, možná i lepší účinek by mohl mít homeopatický sprej Euphorbium comp. nebo Lufeel (pro alergiky) od fy Heel, oba volně prodejné v lékárnách. Vůbec si myslím, že by v případě chronických chorob mohla významně pomoci homeopatie, správně vybraný lék účinkuje i tam, kde je již klasická medicína bezmocná. K tomu je ovšem potřeba konzultace s homeopatem (lze i s lidským, bude-li ochoten), ve vetcentru se lze objednat k Dr. Jiřičkovi, který je uznávaným veterinárním homeopatem.
Marta Skrejvalová 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
náš Rudy
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651