NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Postvakcinační sarkom?
Anna Košťálová
15.10.2010 
Dobrý den, před třemi týdny jsme adoptovali týrané kotě, jemuž musela být amputována pacička. Z toho důvodu dostával kocourek injekčně aplikovaná antibiotika. Týden po skončení léčby se objevil tuhý útvar v podkoží, podobný strupu, který bylo možné odloupnout, což pan doktor dnes udělal. Říkal, že zřejmě jde o nekrotickou tkáň, vyděsil nás ale zprávou, že by mohlo jít o sarkom zapříčiněný špatnou aplikací injekcí. Na internetu jsem ale našla vznik sarkomů u koček pouze v souvislosti s vakcinací, nikoli s antibiotickou léčbou. Můžete mne prosím uklidnit, nebo poradit, jak bychom měli dále postupovat, aby byl případný nádor co nejdříve diagnostikován a léčen? Pan doktor prozatím postupuje tak, jako by to nádor nebyl, já se ale dočetla o nutnosti co nejdřívějšího odstranění případného sarkomu. Chceme pro Barnabáška to nejlepší, za svůj krátký život už si zřejmě zkusil hodně. Mnohokrát děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne Anna Košťálová.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Marcela Vitásková
23.10.2010 
Dobrý den,
pro potvrzení diagnózy postinjekčního sarkomu by byl nutný odběr vzorku a histologie. U takto mladé kočičky jsem se ještě s touto diagnózou nesetkala, opravdu se vyskytuje spíše po vakcinaci a u koček středního či staršího věku. Přikláním se tedy také k nekróze tkáně vzniklé po aplikaci atb. Nicméně pokud by se rána nehojila a neodpovídala na léčbu, může se celá postižená tkáň chirurgicky odstranit. Důvěřujte Vašemu lékaři, určitě zvolí pro kocourka nejvhodnější postup.
S pozdravem MVDr. Vitásková  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651