NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Perská kočka - problém s ledvinami
Jana
3.2.2008 
Dobrý den máme 13ti letou perskou kočku. Dá se říci, že do této doby bezproblémů. Před lety problémy /krev v moči/ po suchém krmení, krmení jsme přestali používat problémy zmizely. Celá léta krmena syrovým masem hovězím, kuřecím, králičím a syrovým file. K tomu přidávány konzervy Felix, Friskies. Nyní před 4 dny zvracení, průjem /krmena File syrové cca týden + konzervy/. Malátná, hlavu nakláněla k zemi - návštěva veterináře. Odebrána krev, výsledky:
UREA 31,3mmol/l
CREA 1,65 mg/dl
GLU 8,53 mmol/l
GOT 0,257 mcmkat/l
GPT 0,841 mckat/l
ALP 1,95 mckat/l.
Léčena: Cerenia 0,38 ml, Synulox 0,2 ml v injekcích /4 dny/ dále dieta /hill s k/d, Fortekor 5 - 1/2tabl. 1xdenně. Prosila bych o konzultaci zda toto pomůže - zatím má chuť k jídlu, i když mám obavy aby se nezopakovala krev v moči, i když veterinářka tvrdí, že toto je dietní krmení a nemělo by uškodit. Dále zvažuji dietní konzervy - maso podáváme nadále. Vím, že onemocnění je nevyléčitelné, ale doufám, že dodržováním diety našemu mazlíčkovi život prodloužím. Děkuji Vám za odpověď a radu. Jana
 
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Silvie Ševčíková
4.2.2008 
Dobry den.
Dieta k/d je zalozena na nizsim obsahu proteinu, coz ma setrit ledvinnou filtraci. Doplnovat stravu masem, coz je naopak vzsoce proteinova zalezitost, tedy neni vhodne. Pri rozumnem rezimu s vami kocicka muze zit jeste dlouho. Dulezity je take dostatecny prisun tekutin a pravidelne kontroly krve a moci.
S pozdravem MVDr. Silvie Sevcikova  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
moje rozárka
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651