NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Nateklý šourek po kastraci kocourka
lynx-mco
18.11.2010 
Dobrý den, prosím o radu. Nechali jsme našeho dvouletého Mainského mývalího kocoura před pár týdny vykastrovat. Rány už má srostlé a nepozorovala jsem žádné problémy. Včera jsem si však všimla, že má jeden šourek mírně nateklý oproti tomu druhému a dnes je to již více viditelné. Ten druhý je bez problému, takový prázdný, kdežto ten zvětšený je plný a tím i tvrdší. Napadlo mě, zda se mu tam nemohly dostat chloupky, které uvnitř zarostly a teď to začalo dělat neplechu. Jdu se poradit k veterináři, ale ráda bych znala Váš názor na tuto problematiku. Nikde jsem se o tomto problému nedočetla.
Mám ještě jeden dotaz, ohledně průběhu kastrace. Pan doktor, mu před podvazováním varlat poměrně dost velkou silou za ně tahal. Nevím, zda je to běžný postup, než se varlata podvážou (měl je prý nějak pevně přirostlé). Byla to první kastrace u které jsem byla přítomná, tak nemám s čím porovnat. Předem Vám velmi děkuji za odpověď. S pozdravem Martina.
 
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Lucie Veselá
21.11.2010 
Dobrý den,
Vámi popsaný problém není po kastraci kocourů zcela obvyklý, ale není ani vyloučený. Pokud by se do šourku dostala nečistota a vznikl by zánět, očekávala bych problémy mnohem dříve (v řádu dní po kastraci). Šourek by byl teplý, bolestivý, zvětšený a mohl by z něj i vytékat hnis. Pokud je kocourek po kastraci již několik týdnů, lze očekávat spíš komplikaci v podobě reakce na šicí materiál - šití je pro tělo vždy něčím cizím a u některých pacientů dochází k výraznější reakci, než se rozpustí. V každém případě Vám návštěvu veterinárního pracoviště vřele doporučuji, ošetřující lékař může při prohlídce nejsnáze určit pravou příčinu. Pokud jde o Váš druhý dotaz, opravdu je nutné semenný provazec důkladně uvolnit a z Vašeho pohledu to může vypadat jako tahání velkou silou. Čím je kocour starší, tím pevnější je vaz, který je nutné uvolnit. Takže tento postup považuji za správný a nemyslím si, že by to byla příčina nynějších potíží vašeho kocourka.
S pozdravem MVDr. Lucie Veselá  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Teď jsi najdu KOČKU!
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651