NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Cukrovka po léčbě kolenních vazů?
Michaela Prášilová
23.4.2008 
Dobrý den, máme 10 letého kastrovaného rádoby jezevčíka. Zhruba před 3 týdny se prudce rozeběhl a začal kulhat na zadní packu. Po rentgenu bylo zjištěno, že má natržené vazy v koleni a špatné kyčle. Dostal nějaké analgetické injekce a dále kloubní výživu Alavis. Od soboty strašně moc pije (cca 5 misek, což nikdy nedělal, stačila mu 1 na den) a má pořád hlad - kňučí u misky a sežere všechno co vidí. Máme u něj podezření na cukrovku. Je možné, že by se cukrovka vyprovokovala léčbou vazů nebo injekcemi? Určitě půjdeme na veterinu na odběry, ale chtěla jsem jen pro informaci vědět, zda je to možné. Děkuji za odpověď.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Silvie Ševčíková
27.4.2008 
Alavis či běžná analgetika z řady nesteroidních léčiv cukrovku nevyvolají. Je nutno opakovaně měřit hladinu glykémie z krve a vyš. zároveň i čerstvou moč. Toto pro dg. cukrovky většinou stačí. Vzhledem k věku pejska doporučuji však komplexní vyšetření krve.
Hezký den S. Ševčíková  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
sara
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651