NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Inkoordinace psa
Dana
15.4.2008 
Naše 6-ti letá retrívří fenka měla stavy, že neudržela rovnováhu, rozjížděly se jí nohy a byla unavená, po odběrech byl zjištěn problém se srdcem zapříčiněný nízkou hladinou thyroxinu, tak začala brát Euthyrox, stav se nezlepšoval, spíše zhoršoval, byl přidán Sedacoron na srdce pak furon na odvodnění, stav byl pořád velmi špatný, už vůbec nemohla stát na nohách a hrozně trpěla, nakonec pan doktor zjistil zapíchlou zanícenou osinu v ušním bubínku, vně nebylo nic patrné, vše bylo vysazeno a bere pouze euthyrox 1/2-0-0, prednison 20 mg 1-0-1 a název nevím ?? antibiotika 1-0-1, stav se rázem zlepšil pouze vypije enormní množství vody, ale nevíme, co můžeme očekávat, co to může mít za následky a zda se může zcela vyléčit, což bych si hrozně přála, protože je to nejhodnější "člověk" v naší rodině. Tak můžete-li podle mého neodborného popisu napsat, jak se to může vyvíjet. díky  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Pavla Hyclová
15.4.2008 
Dobrý den,
pokud měla zánět středního ucha, určitě antibiotka povedou ke zlepšení stavu (ideální potvrdit aktuální situaci odběrem krve). Pokud byla zjištěna hypofunkce štítné žlázy, má smysl i Euthyrox. Prednison je jednou z možných příčin, proč se objevilo zvýšené pití a močení ( není ale jediná - zánět dělohy, onemocnění ledvin, diabetes atd.). Proč bere prednison z Vašeho popisu nevím, pokud léky splnily účel pro který byly nasazeny, dávka by se měla postupně snižovat.
S pozdravem MVDr. Hyclová 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Sean
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651