NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Cushingův syndrom
Horáková
29.3.2008 
Dobrý den, po dlouhodobém užívání prednisonu /téměř 5let/ se u naší 6a1/2 leté fenky projevil cushingův syndrom, pravděpodobně. V současné době, po dvou měsíčním vysazení prednisonu se jí evidentně zlepšila srst, vymizela strupovitost kůže. Ale jak je to s dalšími orgány, které může poškodit dlouhodobé užívání prednisonu? Měli bychom absolvovat případné vyšetření v tomto směru? Prednison užívala na alergii/5mg denně/. Děkuji.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Silvie Ševčíková
31.3.2008 
Po vysazení léku by se během několika týdnů až měsíců měl zdravotní stav pejska zcela upravit. Pouze v některých případech dojde k takové supresi (potlačení) funkce nadledvinek, že je nutná naopak doživotní léčba malými dávkami kortikoidů. Doporučuji nechat provést běžný krevní screening (hematologie, biochemie), ale je možné, že pejsek bude zcela v pořádku.
Hezký den S. Ševčíková 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Žofinka a Fin
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651