NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Anglický bullterier - celkové potíže
Hana križanová
23.7.2007 
Dobrý den, máme 3,5 letou fenku angl. bullteriera, která byla asi v 1,5 roce vykastrována. Asi poslední měsíc trpěla zpočátku zvracením a průjmy, asi po 14 dnech opakovaného průjmu a zvracení jsme zašli k veterináři, který nám dal léky a změnil suché žrádlo, zvracení zmizelo úplně, nyní má stolici tvrdou, ale pořád se jí ve stolici objevují šlemy, teplotou netrpí. Další problém je v tom, že jí začaly vypadávat chlupy na ocase, teď už ho má skoro holý,veterinář nám sdělil, že to může být hormonální nebo štítná žláza a že pokud to bude pokračovat bude jí muset vzít krev. Ale dneska ráno jsme zjistili, že zase na čumáku se jí vyliselo až do běla kolečko. Nevíte co by jsme měli dál dělat? Děkuji za odpověď  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Pavla Hyclová
25.7.2007 
Dobrý den,
lokalizovaná alopecie - snížení množství chlupů v určité oblasti těla - může být způsobena demodikózou (demodex -parazit žijící v chlupových folikulech), bakteriální infekcí, dermatofytózou (mykotické onemocnění). Hormonální dermatózy (hypotyreóza, Cushinguv syndrom aj.) bývají často symetrické. Pokud problému předchází svědění, je na místě vyloučit parazitární infekci (blechy, svrab, sametky..) a alergie. Příčin alopecií je celá řada. Důležitá je anamnéza i klinické příznaky (přítomnost zánětlivých změn, krust..), systémově změny (apatie, obezita, zvýšené pití a močení) a další. Diagnostika se u nesvědivých alopecií opírá především o vyloučení demodikózy kožním seškrabem, dermatofytózy pomocí vyšetření Woodovou lampou, případně mykologickou kultivací a diagnostické použití antibiotik na 3 týdny v případě podezření na bakteriální příčinu folikulitidy. Dále je možné odebrat krev na hladinu hormonů a provést histopatologické vyšetření kožní biopsie z místa postižení.
Pokud se týče hlenu ve stolici, pohárkové buňky produkující hlen se vyskytují především v tlustém střevě, proto příměs hlenu může svědčit pro jeho postižení. Podávejte dietní krmení ještě několik dní po ukončení průjmu a trávicích potíží.
S pozdravem MVDr. Pavla Hyclová  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Veselé Vánoce
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651