NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Prášky Ibumax
MONIKA
18.3.2010 
Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu, pes mi snědl tabletu ibumaxu, ale nevím kolik, 3x už zvracel, můžete mi prosím poradit, co mu můžu dát.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Dagmar Minaříková
1.4.2010 
Dobrý den,
v případě snězení takto silného protizánětlivého léku opravdu může dojít u psů k projevům podráždění zažívacího traktu, zvracení, u citlivějších jedinců a vysoké dávce až ke vzniku žaludečního vředu. Je tedy dobré, mít nejen tyto léky s dosahu pejska. Pokud už se stane, je dobré u takto malého pejska a takto intenzivního zvracení vyhledat odbornou pomoc. Velmi rychle u malého tělíčka může dojít k dehydrataci v důsledku silného zvracení. Je nutné podat léky na zklidnění zažívacího traktu a ev. ochrannou terapii sliznic, jako prevence vzniku vředu.
S pozdravem, MVDr.Minaříková  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Jessie
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651