NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Odčervení, péče o psí uši
Diana
14.1.2008 
Dobrý den, přivedli jsme si psa z útulku a je třeba ho odčervit a více pečovat o jeho uši. Zakoupili jsme lék Drontal pro odčervení. Nezjistila jsem ale, jak často mám psa odčervovat. Pro čištění uší jsme zakoupili lék Otifree, ale nevíme kolik kapek léku každý týden máme do uší nakapat. Děkuji za poskytnutou radu.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
14.1.2008 
Dobrý den,
u odčervení se obecně doporučuje provést nejprve rozbor trusu a dle nálezu pak aplikovat odčervení. Pokud je nález negativní, není třeba odčervení provádět, pokud je naopak pozitivní, je třeba pejska odčervit opakovaně v intervalu 14 dní a pak dle prostředí, ve kterém se pejsek pohybuje, opakovat odčervení v intervalu 3-6 měsíců. Pokud by při tomto preventivním odčervení byli v trusu parazité, je třeba opět odčervení zopakovat po 14ti dnech. Drontal dávkujte dle hmotnosti psa.
Pokud se týká čištění uší, Otifree je prostředek určený pro preventivní toaletu zvukovodu. Jak přesně čistit ouška si přečtěte v našem článku Péče o pejska, o štěně, kde je tomuto tématu věnován velký odstavec.
S pozdravem redakce 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Naše Borderky Tači a CHerry
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651