NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Kratší nožička
zuzka
7.2.2008 
Dobrý den, tak se sme včera byli s naší malou hovawartí slečnou u ortopeda a má skutečně vývojovou vadu. Pravou zadní nohu má tak o 3-4 cm kratší. jediná možnost jak to operovat je tu kost pomocí matiček natahovat. Ale pan dotor řikal, že si myslí, že to dělaj jen v Brně a v Ostravě. A navíc má kratší až poslední část nohy od paty dolu a to pan doktor nevěděl jestli se to vůbec na tomto místě operovat dá. Takže to vypadá, že to budem muset nechat tak jak to je. Naštěstí je drobounká, ale stejně se dost obávám pozdějších komlikací. Jí to sice v ničem nevadí, ale bojim se, že si zničí druhou nohu. Chtěla bych vědět, jak co nejvíc zmírnit budoucí problémy. jestli jí mám nějak šetřit nebo tak. Děkuji za odpověď
PS:Fence je 5 měsíců. už sem psala dotaz dřív. To sme ještě nevěděli co jí je. Původně měla jít na operaci s něčim úplně jinym, ale naštěstí jsme šli ještě k jinýmu doktorovi.
 
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Lukáš Duchek
7.2.2008 
Dobrý den.
Pokud se mám ke stavu štěněte a možným řešením vyjádřit, musel bych ho vyšetřit a posoudit provedené RTG snímky. Popisovaný problém je dost neobvyklý a bude se bohužel pravděpodobně během dalšího růstu zvětšovat. Doporučuji nechat štěně a problém posoudit ještě dalšího specialistu. Pokud se totiž onemocnění ponechá bez léčby, vyvinou se trvalé následky a je nutné vědět jistě, že není možné tuto vadu řešit.
S pozdravem MVDr. Lukáš Duchek 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Já chci pusinku
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651