NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

DKK a artróza u NO
Eva Plšková
29.1.2008 
Dobrý den.Mam 9ti letého NO.Ma "čtyřkovou"DKK s artrózou v levém kyčli a artrózu na předních.Poslední dobou se dost zhoršuje.Kulhá na PP, chodí pomalu a špatně se mu vstává-klouby na přédních si často kouše a olizuje.Dostavá celoročně Nutradyl a občas(dle mého laického uvážení :-)) Movalis(1/4), krmen je Calibrou senior.Četla jsem také o účinku enzymaticky hydrolizovaného kolagenu v preparátech artiCAN a artiDUAL - máte s nimi nějaké zkušenosti a případně kolik stojí?Po podávání chondroprotektiv jsem nezaznamenala výraznější zlepšení-dostával i Alavis a Chassoton.Dále se chci zeptat,jak mu "dávkovat" pohyb.Chodí pravidelně 1xdenně na hodinu a tak 3-4x týdně na dvě hodiny.Neběhá, jenom se tak prochází.Není to moc?Častější a kratší procházky bohužel nejsou z časových důvodů možné.Myslím, že by měl mít pohybu co nejvíc,ale nevím, jestli to nepřeháním.Také jsem na vašich stránkách četla o operativním řešení (resekce hlavice)-kolik taková sranda stojí a kdy se k ní přistupuje? Předem moc děkuji - vím, že je můj pes už starší a prognóza si není nejrůžovější, ale chtěla bych jeho potíže alespoň co nejvíce zmírnit.Děkuji Eva Plšková  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Lukáš Duchek
31.1.2008 
Dobrý den.
Obávám se, že řešit tak složitý problém bez vyšetření psa jen po internetu není nejvhodnější řešení. Váš pes potřebuje kontrolu stavu u veterinárního ortopeda a nastavení nejvhodnější léčby podle výsledku kontroly.
Nicméně podle mého není třeba podávat více chondroprotektiv najednou a pokud Vám ani po několikaměsíční kůře nefunguje Nutradyl, doporučuji nasadit Artidual. Chonroprotektiva nejsou však často v tomto stavu kloubů dostatečná pro tlumení bolestí a je třeba podávat nesteroidní antiflogistika. Movalis pro dlouhodobou aplikaci nedoporučuji, je možné použít Rimadyl 100 mg tbl., který je však nákladnější nebo Metacam suspenzi 15 mg/ml nebo také Celebrex 100 mg cps.Dávkování a změny léčby je však třeba provádět ve spolupráci s veterinářem.
S pozdravem MVDr. Lukáš Duchek  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Magda německá doga (Nejzobrazovanější foto v měsíci prosinci 2006.)
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651