NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Pekineský palacový psík - epilepsie
Petra
23.1.2008 
Dobrý den, pekines 10let, kdyz byl jeste stene pokousal ho rotvailer. Bylo to vazne. Dostal se z toho a asi po 3letech mel prvni zachvat. Uz drive se stranil psu a kdyz se k nemu nejaky priblizil, slintal. Na veterine nam rekli, ze pokud nema pravidelne zachvaty napr. 3x denne, nema cenu zahajovat nejakou lecbu prasky, jelikoz je i velice draha. Zachvaty nema treba 2mesice a pak treba 3denne, se vsim vsudy. Pak je uplne mimo sebe, ale dalsi den uz je to lepsi. Nekdy ma i dny, kdy v noci vubec nespi chodi sem a tam, nevi co by a je uplne vysinutej. Nakonec rano padne unavou protoze uz ho nohy neudrzi. Uz si s nim fakt nevime rady. Co mame napriklad udelat kdyz ho chytne zachvat? Nebo po nem?Dekuji Petra  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Lukáš Duchek
26.1.2008 
Dobrý den.
Léčba epilepsie barbituráty v tabletách se zahajuje, pokud se záchvaty, případně tzv. salvy záchvatů objevují v intervalu kratším než dva měsíce. Ve Vašem případě dochází k salvám záchvatů, tedy několika záchvatům krátce po sobě a interval mezi salvami je dva měsíce. V tom případě bych již doporučil začít s léčbou barbituráty v tabletách, lékem volby je phenobarbital. Tablety phenobarbitalu nejsou nijak drahé, balení stojí v řádu desetikorun. Pokud by jste s aplikací tablet chtěli vyčkat, je možné přizáchvatu aplikovat Diazepam desitin rektální tubu, který má rychlý účinek a plikuje se do konečníku. Tolik co se týče epilepsie.
Doporučuji Vám ale nechat pacienta podrobně vyšetřit včetně rozboru krve, protože další příznaky, které popisujete, pravděpodobně s epilepsií nesouvisí.
S pozdravem MVDr. LUkáš Duchek  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Beruška
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651