NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Štěňátko Labradora - zadní nohy
Tomáš
27.8.2007 
Dobrý den. Mám dvouměsíční štěně labradora fenku a bolí jí pravá zadní noha, chodí pomalu a opatrně, občas i spadne a špatně se jí vstává. Před pár dny měla průjem a zvracela, byli jsme u veterináře a dostala 3 inijekce a 2 druhy prášků. Nemůže to s tím souviset? A nemůže už jít o DKK?? Toho se bojím nejvíc. Děkuji za odpověď.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Roman Musálek
27.8.2007 
Dobrý den.
Jistě uznáte, že takto nejsem schopen situaci posoudit. Je možné, že už nyní má problémy s kyčelními klouby, může jít ale pouze o bolestivost po aplikaci injekcí. DKK se obáváte celkem oprávněně. Jak jsem psal v jednom z dnes zodpovězených dotazů:
Labíci s kyčlemi problémy mají a kdybych si ho pořídil já, tak si ho do věku 4 měsíců nechám vyšetřit - předvyšetřit na kyčle. Pejsek se uspí, zhotoví se RTG snímky a zkouška na Ortolaniho příznak. Podle toho Vám ortoped je schopen předpovědět, jak se kyčle budou asi vyvíjet. A když to situace vyžaduje, lze provést operaci, tzv. juvenilní symphiziodezu a tím kyčlím trochu pomoci.
Doporučuji Vám tedy absolvovat podrobnější vyšetření kyčlí již ve štěněcím věku, ať již v souvislosti s touto příhodou kulhání nebo čistě pro Váš klid a možnost včas reagovat na ev. postižení...
S pozdravem MVDr. Roman Musálek  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Baronek
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651