NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Kloubní výživa u štěněte
Mariana
20.8.2007 
Dobrý den, máme 4,5 měsíční štěně labradora a chtěli bychom mu začít dávat preventivně nějakou kloubní výživu. Četli jsme o Alavisu (má i řadu pro štěňata) a nyní jsme slyšeli také o Nutradylu. Bohužel jsme nenašli žádné internetové stránky - máte s tímto přípravkem zkušenosti? Je vhodný i pro takhle malé štěně nebo spíše až pro staršího psa? Děkuji za odpověď. Mariana  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Roman Musálek
27.8.2007 
Dobrý den.
Zkušenosti máme s oběma preparáty a Nutradyl z toho vychází o něco lépe. Labíci s kyčlemi problémy mají a kdybych si ho pořídil já, tak si ho do věku 4 měsícu nechám vyšetřit - předvyšetřit na kyčle. Pejsek se uspí, zhotoví se RTG snímky a zkouška na Ortolaniho příznak. Podle toho Vám ortoped je schopen předpovědět, jak se kyčle budou asi vyvíjet. A když to situace vyžaduje, lze provést operaci, tzv. juvenilní symphiziodezu a tím kyčlím trochu pomoci.
Pokud krmíte kvalitním krmivem pro správný typ a věk psa, přídavky potřeba nejsou. Superpremiová krmiva obsahují těchto látek dostatek. Když budete chondroprotektiva přidávat, tak tím vlatsně nic nezkazíte.
S pozdravem MVDr. Roman Musálek  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
náš Monty na podzimní procházce
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651