NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Podávání štěněti Alavis kloubní výžívu (90tbl.)
Hana
18.5.2007 
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně podávání přípravku Alavis štěněti. Můj stávající veterinář mi doporučil pro štěně labradora podávat jako prevenci výše zmíněný Alavis...štěndo jej začalo brát ve třech měsících a teď v pěti měsících dobíráme první balení. Chtěla jsem zeptat, jestli je vhodnější teď udělat pauzu, protože jsem slyšela o neblahém vlivu chondroitinu na játra nebo jestli je možné bez pauzy dále pokračovat v užívání, Dále jsem se chtěla zeptat, jak dlouhá by pauza měla být a jestli pak při dalším podáváním začít opět dávkovat iniciační dávku nebo pokračovat v dávce udržovací po té pauze. A další otázkou je, jestli je vhodné v případné době pauzy od Alavisu podávat např. Artican, který neobsahuje tlumící a protizánětlivé látky? Mnohokrát děkuji za odpověď. Přeji hezký den, s pozdravem Hana Jahodová  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
20.5.2007 
Dobrý den.
Nad podáváním chondroprotektiv štěnatům (ve Vašem případě nepíšete plemeno), se vedou diskuze. Obecně platí, že pokud krmíte štěně kvalitním krmivem, typově odpovídajícím pro danou velikost a věk psa, nemusíte nic přidávat. Mělo by tam být všechno, co potřebuje.
Chondroprotektiva doporučujeme u štěňat při některých ortopedických potížích nebo po operacích a případně také u štěňat plemen se zvýšeným rizikem vývoje ortopedických potíží. Jinak mimo to, že podporují růst kloubní chrupavky, podporují i aktivitu růstových zón a je možné, že podporuje rychlost růstu psa. Názorů na tento problém je celá řada. Setkal jsem se i s jedním a s tím tedy z duše nesouhlasím a to, že dlouhodobé podávaní chondroprotektiv snižuje jejich vstřebávání zažívadly a tím vede k problému v časech budoucích.
Tím chci jen říct, že názorů je spousta a že doporučení Vašeho veterináře není nutně dobré ani chybné. Má prostě jiný názor na věc. U Alavisu se doporučují tříměsíční kůry - 3 měsíce brát a 3 nebrat. Váš preparát neobsahuje protizánětlivou MSM. V období pauzy nepodávejte jiná chondroprotektiva.
S pozdravem MVDr. Roman Musálek  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Jóóó, váha se hlídat musí!!!!
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651