NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Epilepsie - léky a dávkování
Daniel Barnet
13.4.2010 
Dobrý den. Mám fenu Kavlíra. Má přesně 9 měsíců. Před třemi týdny dostala první epileptický záchvat. Poté byl udělán krevní rozbor. Zjištěny jaterní problémy. Nasazena veterinární dieta od Eukanuby. Dieta trvá doteď. Po 14 dnech druhý záchvat epilepsie trvající stejně jako první 2-3 minuty. Moje veterinářka naordinovala Phenaemal 50 mg. Bere 3/4 tablety ráno a 3/4 tablety večer. Po 3 dnech užívání se projevilo podlamování nohou, malátnost, únava, někdy hyperaktuivnost, pády na zem bez příčiny. Dle příbalového letáku se toto projevuje při předávkování. Za den dávka dělá 75 mg. Pejsek váží 4,2 kg. Nějak se mně nezdá to dávkování, myslím, že není zvoleno optimálně. A to je moje otázka. jaké by mělo být dávkování pro takového pejska? Může mít předávkování trvalé následky? Děkuji za odpověď.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Roman Musálek
15.4.2010 
Dobrý den.
Došlo podle mě k záměně phenaemalu za phenaemaletten. Dávka barbiturátu je počáteční 2mg/kg 2x denně, která se upravuje za cca 14 dní podle krevních testů a účinnosti. Pletete se v síle Phenaemalu je to 100mg a 50 tablet. Phenaemaletten má 15 mg. Kontroloval jsem to právě na netu. Myslím, že tady je zakopáno jádro pudla... Jiná sídla tablet. Jinak ta 3/4 2x mi přijde správně u 15 mg tablety.
S pozdravem MVDr. R. Musálek. Při záchvatech vždy zvažuju i infekční etiologii a v dif. diagnóze je potřeba prověřit i Encefalitidu. 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
moje nejlepší kámoška
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651