NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Dysplasie kloubu
zandaz
22.11.2009 
Je to rasa špice s druhou rasou neznámou. Má přesné příznaky artrózy, strnulost pánve, kulhání, změna chůze zadních tlapek, při vstávání spíše zatěžuje přední packy. Dnes mi dokonce spadl ze schodů. Prosím vás tímto o radu, co mám dělat jelikož nechci spoléhat na prášky, protože jejich léčba je dlouhodobá a Chárlieho stav je každým týdnem horší. Proto se chci zeptat, jeslti existuje jiná léčba třeba operace. Pokud ano, tak jeké jsou podmínky a kolik stojí, chápu, že je těžké říci cenu, ale postačila by mi přeběžná. Je to venkovní pes, ale je s náma v rod.domku, je to náš mazel a štěstíčko. Chtěla bych, aby tu s námi byl co nejdéle. Děkuji za odpověď. Žaneta Židová  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Roman Musálek
26.11.2009 
Dobrý den.
Než Vám začnu řikat, co se dá dělat s DKK, musím říct, že bych pejska rád viděl, protože není úplně bežné, aby se pejsek i přes analgetika takhle rychle zhoršoval.
Mohl by mít i problémy jinde. Pokud je to tak, že má Váš pejsek problémy s kyčlema je několik řešení: Totální endoprotéza - nejlepší, když se podaří, v podstatě úplné vyřešení problému. Nejdražší varianta cenu přesně nevím, cca 60 000,-. Resekce kyčle, nejdřív na jedné, posléze na druhé straně. Jedná se o odstranění hlavice stehenní kosti. Vytvoří se pakloub, na kterém pejsek bude chodit a díky jeho váze by s tím neměl mít problémy. Cena za jednu cca 10 000,-. Existuje přípravek, který je možno podávat jednou měsičně a kyčle by bolet neměly, ale jsou to zase "jen analgetika". V kombinaci s například rehabilitaci - aquaterapie, s vhodnou dietou a udržováním přiměřené hmotnosti... Což je doporučitelné i při chirurgickém řešení. Rád to s Vámi proberu osobně.
S pozdravem MVDr. R. Musálek  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
moje 1. narozeniny
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651