NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Morče a laktobacily
Jana
9.1.2008 
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné podávat morčeti laktobacily z kapslí, které jsou určené pro člověka. Řešíme totiž problém zvířete, které již delší dobu nepřijímá potravu a v posledních dnech se mu přidal průjem. Momentálně mu byla předepsána antibiotika - entizol. Myslím, že by tedy bylo vhodné dodat co nejúčinnější ochranu pro střeva, již tak jistě zdevastovaná. Zkoušeli jsme pytlíčky bio-lapis, ty však nyní bohužel nemám dostupné. Postačí tedy jmenovaný laktobacillus? Jaké dávkování bych případně měla nasadit? Děkuji Jana  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Petra Mikulcová
3.2.2008 
Dobrý den,
přípravek Bio-Lapis je doplňkové krmivo pro krizové stavy u drobných savců obsahující probiotikum, prebiotikum, elektrolyty, enzymy a vitamíny. Elektrolyty pomáhají při rehydrataci organismu. Prospěšné mikroorganismy (probiotikum) rychle osídlí zažívací aparát. Prebiotika napomáhají množení prospěšné střevní mikroflóry. Konkrétní složení přípravku Bio- Lapis je následující:
1) Enterococcus faecium
2) xylanáza
3) beta-glukanáza
4) hořčík
5) sodík
6) draslík
7) vápník
8) vitamíny A, B2, C, D3, E
Ve vašem případě bude dobré určitě do stravy zařadit jmenované vitamíny a minerály. V lékárně se zkuste poradit, jaký by vám doporučil náhradní produkt s enterokokem (např. Probiosan tbl.).
S pozdravem MVDr. Petra Mikulcová  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Athos
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651