NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA
Anketa
Jakého máte domácího mazlíčka ?


POZOR! POZOR! Již tento čtvrtek 21. 6. 2018 proběhne ve Vetcentru odběrový den. Hledáme psí dárce krve, kteří by tento den přišli - JE TŘEBA SE PŘEDEM OBJEDNAT NA RECEPCI NA TEL: 251 511 61 - a darovali krev pro naše pacienty. Staňte se zachráncem psích životů! Co je potřeba? Více v sekci KREVNÍ BANKA. Děkujeme!

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Chameleon gravidní
termixnator
12.1.2009 
Samice je gravidní. Již 10 dní nežere, pouze pije. Je stále na zemi /neleze po větvích/ má velké břicho. Hodně spí. v příloze aktuální foto.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Petra Mikulcová
22.1.2009 
Dobrý den,
zadrženou snůšku lze spočítat od doby páření. Březost u chameleona jemenského trvá cca 35 dní. Pokud je doba delší, je nutné vyhledat odbornou pomoc. Nevím, jak dlouho je samice březí, takže nemohu soudit, zda se jedná již o zadržení snášky či jiný patologický proces. Příčinami zadržení snášky mohou být především stres, poruchy metabolizmu, infekce atd. K zadržení přispívá také nevhodné místo pro kladení vajec, rušení zvířat chovatelem, manipulace se zvířaty, přítomnost agresivního samce atd. Můžete se pokusit změnit terárium na vyhovující, můžete přidat minerály.
S pozdravem MVDr. Petra Mikulcová  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
s balónkem:)
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651