NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Problém s opeřením
Petra S.
23.10.2006 
Dobrý den, máme doma žaka starého cca 4 roky.Před několika měsíci se mu na krku objevilo holé místo, kde po pár dnech začala růst brčka. Mysleli jsme, že začíná přepeřování a místo kontrolovali.Brčka však vždy vypadla a začala opět růst.Nyní má holá místa i na bříšku a pod křídly, některým brčkům část chybí (jako kdyby je okousal při čištění?)a žako často "mrskne" křídly jakoby ho to svědilo. Moc prosíme o radu. Děkuji.Petra  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
27.10.2006 
Dobrý den Petro,
abych Vám mohla na dálku lépe poradit, měla bych na Vás pár otázek. Např. v jakém stavu je peří na zbylé části těla (uhlazené, čisté, deformované, špatné kvality,...); nejsou ve vlastním peru krváceniny nebo zúžená místa; viděli jste, že by si peří vytrhával nebo si ho jen čistí; nehraje si s ním až když mu vypadne; jak vypadá kůže na místech, kde peří chybí (růžová, zarudlá, suchá, pupínky, krváceniny,...); neproběhla v jeho životě jakákoli změna ( máte na něj méně času, mluvíte na něj když si trhá peří, nový spolubydlící, změna krmení,....)?
Oštipování peří může vyprovokovat např. nuda, nespokojenost, sexuální frustrace (u žaků právě v prsní krajině), nevyvážené krmení, alergie, bakteriální infekce i dýchacího a trávicího systému, onemocnění vzdušných vaků nebo parazité. Pokud vyloučíte psychické problémy, doporučuji vyšetřit vypadané peří, trus, popř. krev. Prozatím zkontrolujte krmnou dávku, přidávejte každý den aminokyseliny potřebné k tvorbě nového peří (např. specialita Sangrim AV) a papouška zevrubně prohlédněte. Pokud se stav nezlepší, navštivte veterinárního lékaře.
Brzké uzdravení přeje MVDr. Iva Librová  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Mám nový klobouček
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651