NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

PSI
RSS VETCENTRUM - PSI

   · KOČKY  · DROBNÍ SAVCI  · PAPOUŠCI A PTÁCI  · PLAZI   · NEZAŘAZENÉ DOTAZY

V této části poradny najdete dotazy týkající se psích miláčků. Dotazy jsou pro jednodušší orientaci rozděleny do okruhů témat podle zdravotní problematiky.

 Dotaz Autor Datum

PSI - Preventivní péče (362)

Okruh preventivní péče obsahuje dotazy na veškerou preventivní péči o zdravé psy, na očkování a nemoci, proti kterým se očkuje, na odčervení a na prevenci proti zevním parazitům , na čipování, cestování se psem, na preventivní ošetření uší, žlázek, drápků apod.

Více ...

PSI - Výživa, krmení a kondice u zdravých psů (307)

Do této skupiny zařazujeme dotazy, které se týkají krmení zdravých psů, výběru vhodného typu krmiva, ideální váhy a správné kondice. Veškeré patologické stavy (poruchy, nemoci) týkající se trávicího traktu jsou zařazeny do skupiny Gastroenterologie.

Více ...

PSI - Gastroenterologie (521)

Do skupiny dotazů nazvané gastroenterologie zařazujeme dotazy týkající trávicích potíží, např. zvracení, průjmů, zácpy, krvácení z trávicího traktu apod., akutní břišní stavy - dilatace a torze žaludku, neprůchodnost střev, cizí tělesa v trávicím traktu, kýly pupeční, tříselné, výdutě rekta atd.

Více ...

PSI - Gynekologie a reprodukce u fen (634)

Tento okruh sdružuje dotazy na tato témata: hárání, pohlavní cyklus fen, kastrace fen, krytí a nakrývání, antikoncepce u fen a oddálení říje, nežádoucí nakrytí, falešná březost, nemoci dělohy, gravidita, porod a poporodní péče, laktace apod.

Více ...

PSI - Pohlavní aparát a reprodukce u psů (95)

Tento okruh sdružuje dotazy, které se týkají problémů pohlavních orgánů u psů, kryptorchismus neboli zadržená varlata u psů, dotazy na kastraci psů apod.

Více ...

PSI - Urologie (197)

Do okruhu urologie řadíme dotazy spojené s onemocněním močových cest, tvorbou močových kamenů, zánětů močové soustavy, častým učůráváním, inkontinencí, onemocněním prostaty...

Více ...

PSI - Dermatologie (687)

Do okruhu dermatologie psů zařazujeme veškeré dotazy spojené s kožními problémy, svěděním, línáním, řídnutím srsti, kožními parazity, plísňovými a kvasinkovými onemocněními kůže a jiné potíže se srstí a kůží.

Více ...

PSI - Ortopedie a neurologie (789)

Zde naleznete dotazy na různé pohybové problémy u psů, např. zlomeniny, poruchy kloubů, vady chůze, bolestivost při pohybu, ochrnutí zadních končetin, nemoci páteře a míchy a epilepsii, ale také na prevenci kloubních onemocnění, výběr vhodných doplňků výživy apod.

Více ...

PSI - Stomatologie a ortodoncie (183)

Stomatologie a ortodonciese - okruh dotazů spojených s problémy zubů, jako je tvorba zubního kamene, uvolňování a vypadávání zubů, výměna mléčného chrupu, záněty dásní a s tím spojený zápach z dutiny ústní, vady chrupu, korekce rovnátky, zubní výplně, ale i preventivní péče o dutinu ústní u psů.

Více ...

PSI - Oftalmologie a ORL (209)

Okruh témat oftlmologie zahrnuje dotazy na onemocnění očí - výtoky z očí, zákaly čočky nebo rohovky, poranění rohovky, potíže třetího víčka, onemocnění slzných cest a další oftalmologické dotazy. Okruh témat ORL (otorhinolaryngologie) - ušní, nosní, krční, - sdružuje dotazy na onemocnění uší - ušních boltců a zvukovodů, dále na infekce dutiny nosní, krku, na poruchy polykání, dávení, potíže s prodlouženým měkkým patrem, se sliznicemi v dutině nosní a ústní, rozštěpy patra apod.

Více ...

PSI - Interní medicína a kardiologie (383)

Okruh dotazů na potíže se srdíčkem, dechové obtíže, onemocnení žláz s vnitřní sekrecí (např. nadledvinky, štítná žláza), nemoci jater, slinivky břišní, mízních uzlin apod. a celkové potíže interního charakteru.

Více ...

PSI - Onkologie (130)

Okruh dotazů onkologie obsahuje dotazy na nejrůznější boule a bulky po těle, novotvary kůže, nádory mléčné žlázy, vnitřních orgánů, na nádorová onemocnění kostní dřeně, lymfatického systému a další zhoubné i nezhoubné neoplázie u psů.

Více ...

PSI - Akutní stavy a anesteziologie (42)

Zde naleznete dotazy na akutní stavy, nespecifické závažné problémy, život ohrožující situace, na typy nazkózy, její rizika apod.

Více ...

PSI - Výchova a problémové chování (300)

Dotazy spojené s výchovnými problémy psů: nácvik správného venčení, zvládání základní poslušnosti, dominantní chování, bázlivost, agresivita, těžké zvládání stresových situací (např. cestování, návštěva veterináře, Silvestrovské oslavy), začlenění psa do rodiny, soužití psů mezi sebou, soužití s jinými domácími mazlíčky a jiné výchovné problémy.

Více ...

PSI - Ostatní dotazy (342)

Dotazy nezařazené do ostatních tématických okruhů umísťujeme na toto místo.

Více ...

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Kocour mnoukal
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651