NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Podpůrné pomůcky při chůzi - rehabilitační postroje

REHABILITAČNÍ POSTROJ PRO PODPORU PŘEDNÍ NEBO ZADNÍ ČÁSTI TĚLA

 

Podpůrné rehabilitační postroje jsou určeny pro pacienty:

 

  • s problémy kosterní a svalové soustavy
  • s neurologickými deficity a neurologickými následky
  • se střední a těžkou dysplazií kyčelních nebo loketních kloubů
  • s artrózou kloubů nebo spondylózou (výrůstky a srůsty) bederní a hrudní páteře 
  • s bolestmi zad z různých příčin
  • zotavující se po operacích páteře, zlomeninách kostí, po operacích kloubů apod.
  • zotavující se po poraněních omezujících pohyblivost

 

Kliknutím zvětšteRehabilitační postroj slouží jako pomůcka při rehabilitaci při dočasné indispozici zvířete, ale i jako pomůcka pro psy s trvalým omezením pohybu. Pro pejskovo pohodlí i majitelova záda jsou podpůrné rehabilitační postroje vhodnější než z nouze použitý šátek nebo ručník. Zároveň umožňují psovi volně konat jeho přirozené potřeby. Rehabilitační postroj umožňuje pohodlně vypomáhat psovi při zdolávání schodů nahoru i dolů, při nastupovaní do auta, ale i při procházce.

 

Podpůrné rehabilitační postroje jsou ušity z neoprenu, který se psovi přizpůsobí, ale zároveň je dostatečně pevný a měkký. Další zpevnění je zajištěno nylonovými popruhy. Vzhledem k použitému materiálu jsou postroje pro psy pohodlné, nekrabatí se a díky střihu neomezují jeho přirozené potřeby. Variabilní upevnění kolem těla psa je umožněno zapínáním na suché zipy.

 

Kliknutím zvětšteMajitel může při podpoře psa na kratší vzdálenost a v úvodních fázích rehabilitace použít uši, které jsou součástí postroje. Pro pohodlí majitele je rehabilitační postroj vybaven neoprenovým podložením na suchý zip. Vypodložení umožňuje obě uši umístěné po stranách postroje spojit, takže po puštění drží uši na hřbetu psa a nepřekáží psovi v pohybu, takže pes může mít postroj nasazen po celou dobu procházky v situaci, kdy se již částečně dokáže pohybovat sám a podporu potřebuje jen občas. Vypodložení zároveň slouží jako ochrana majitelovy ruky proti zařezávání při podpoře u těžkých psů.

 

Součástí rehabilitačního postroje je také přídatné vodítko pro situaci, kdy je již pes schopen absolvovat delší procházky. Toto vodítko se upevní do obou uší a změkčení se přesune do smyčky vodítka. Vodítko je nastavitelné, aby bylo šetrné k majitelovým zádům při zvedání i při pohybu. Podporu psa tímto způsobem můžeme plynule ovlivňovat a přizpůsobovat jeho momentální kondici.

 

Pomůcky se vyrábí pro přední a zadní část těla ve třech velikostech - S (např. jezevčík), M (např. kokršpaněl), L (např. německý ovčák) a můžete je zakoupit v recepci naší Veterinární nemocnice Stodůlky. Po dohodě je možné vyhotovit postroj na míru psa.

 

CELOTĚLOVÝ REHABILITAČNÍ POSTROJ -NOSÍTKA-

 

Kliknutím zvětšte

Celotělový podpůrný postroj -nosítka- jsou vhodná nejen u pacientů s výše uvedenými problémy, ale i pro psí seniory, kteří mají celkové potíže s chůzí, nezvládají delší vycházky nebo složitější terén a je potřeba jim dopomáhat s chůzí. Zároveň tuto pomůcku využívají i majitelé psů s nadměrnou váhou nebo celkovou slabostí, kterým tato pomůcka pomáhá nadlehčit tělo psa a tím snížit zátěž jeho kloubů a prodloužit tak dobu aktivního pohybu.

 

Kliknutím zvětšteCelotělová podpůrná pomůcka pomáhá majitelům v péči o psy se zásadně sníženou nebo problematickou pohyblivostí, usnadňuje jim jejich venčení a dovoluje jim dopřát svým mazlíčkům pohyb, kterého by jinak nebyli schopni. To je důležité k udržení psa v lepší psychické pohodě, k zachování běžných návyků při venčení a dle možností psa i k udržení určité fyzické kondice, zachování pohyblivosti kloubů a svalové síly. Tím mu zároveň napomáhá k podpoře metabolických pochodů.  A to jsou faktory, které mohou v mnoha případech prodloužit pejskovi život.

 

Celotělový podpůrný postroj -nosítko- je třeba vždy vyrobit přímo na míru psa, v případě běžného typu nosítka není nutná osobní návštěva, stačí vyplnit náš formulář, který vám rádi zašleme na vyžádání e-mailem. 

 

V případě zájmu o celotělový postroj kontaktujte paní Ing. Koníčkovou e-mailem: pomucky@vetcentrum.cz.

 

 

INDIVIDUÁLNÍ PODPŮRNÉ POMŮCKY

 

Kliknutím zvětštePro pacienty s kombinovanými obtížemi, kteří potřebují specifické úpravy podpůrných rehabilitačních pomůcek, vyrábíme tyto postroje zakázkově. Naše podpůrné postroje mohou být doplněny např. o podporu hlavy, jak je vidět u dobrmana na obrázku, kterému po neurologickém onemocnění přetrvávala slabost předních končetin a šíjového svalstva.

 

Kliknutím zvětšteDalším příkladem je doplnění postroje o podporu zadní nohy při její úplné nepohyblivosti, kdy u pacienta docházelo při chůzi k odírání prstů.

 

 

Individuální podpůrný postroj je možné nechat vyrobit v naší nemocnici po osobní návštěvě s konzultací potřebných úprav a přesným měřením pacienta.

V případě individuálních požadavků kontaktujte paní Ing. Koníčkovou e-mailem: pomucky@vetcentrum.cz.

 

 

PODPŮRNÉ REHABILITAČNÍ KŠÍRY

 

Kliknutím zvětšteZjednodušenou variantou podpůrného rehabilitačního postroje jsou univerzální podpůrné rehabilitační kšíry, které lze použít na přední i zadní nohy psa. Pomocí variabilního nastavení smyček na končetiny i nastavení délky vodítka je lze okamžitě použít takřka na jakékoli plemeno psa.

 

 

 

 

Kliknutím zvětšteTyto univerzální podpůrné kšíry mají vyměkčené smyčky na nohy a držák vodítka, aby bylo zajištěno pohodlí při užívání jak pro pacienta, tak pro majitele. Vyměkčení jsou vyrobena z neoprenu, jsou odnímatelná pomocí suchých zipů, takže je možné je v případě potřeby vyprat.

 

 

 

Podpůrné rehabilitační pomůcky můžete také zakoupit v recepci naší Veterinární nemocnice Stodůlky nebo v naší firemní prodejně Rebel Dog či e-shopu www.rebeldog.cz.

 

 


 

 

Autor článku: Ing. Hana Koníčková     © 2009 VETCENTRUM Duchek s.r.o.

 

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Ve vodě
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651