NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Dermatologie

Atopie - atopická dermatitida

V posledních letech se objevuje stále více psů, kteří trpí přecitlivělostí vůči specifickým alergenům. Alergenem může být cokoli, co vyprovokuje přemrštěnou reakci ze strany imunitního systému zvířete a způsobí tak silný pocit svědění. Setkáváme se s reakcí na domácí roztoče, bleší kousnutí, plísně, stromy nebo kvetoucí byliny. Některá zvířata jsou také přecitlivělá na určité složky potravy.

Více ...

Kvasinkové onemocnění kůže – Malassezióza

Kvasinky Malassezia pachydermatis se běžně vyskytují v zevním zvukovodu, v análních váčcích, v okolí análního otvoru a vulvy. Onemocnění kvasinkovou infekcí vzniká při přemnožení těchto kvasinek anebo pokud vyvolají přecitlivělou odezvu organismu.

Více ...

Demodikóza

Lokální forma demodikózy se vyskytuje převážně u štěňat od třech do deseti měsíců věku. Projevuje se okrouhlými ložisky bez chlupů, někdy s jemnými šupinami a zarudnutím.

Více ...

Dermatofytózy (plísňová onemocnění kůže)

Dermatofytózy jsou plísňová onemocnění kůže, chlupů a drápků. Nejčastější příčinou dermatofytóz je Microsporum canis, Microsporum species, Trichophyton.

Více ...

Thalassoterapie - bahenní koupele pro psy

Thalassoterapie je dávná regenerační a detoxikační procedura využívaná již ve starověku. Je založená na aplikaci bahenních zábalů, které mají významný efekt při léčbě kožních nemocí, zároveň působí proti svalové únavě, stresu, celkovému přetížení organismu. Využívá účinky mořské vody (řec. Thalassa – moře) a léčebného bahna. Nyní vám tuto proceduru můžeme nabídnout i pro vašeho pejska.

Více ...

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Malá tygřice Lola
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651