NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

MVDr. Roman Musálek

- ortopedie

Na fakultě Veterinární hygieny a ekologie v Brně absolvoval v roce 2005. Rok strávil strávil v soukromé veterinární ordinaci v Táboře, od roku 2006 léčí zvířecí pacienty u nás ve Vetcentru. Zajímá se o východní nauky. Je mu blízký budhismus, Taiji a rád cestuje. 

Proč tady pracuju:

S Vetcentrem spolupracuji, protože je to nejlepší místo, které znám. Skvělý kolektiv lidí, skvělý tolerantní šéf, perfektní vybavení a bezvadný přístup všech kolegů. 

Co dělám, když nedělám:

Když nedělám, jsem s rodinou. Mám dvě malé děti a ty pohlcují veškerý můj volný čas. Když se nevěnuji jim, koukám na televizi, venčím psa, cvičím taijiquan nebo čtu. Občas nějaké povyražení na pivku ... 

Kterému zvířeti se nejvíc podobám:

Předpokládám, že gorile nebo šimpanzi. Nevážím tolik, ale morfologicky máme k sobě nejblíž.-)) Dlouhé ruce jako orangutan snad nemám a ty lícní laloky ... 

Kdy se chovám jako zvíře:

Zvířata jsme všichni a když se tak chováme, máme ke svému lidství nejblíže. Nánosy civilizace a hry na lidi dělají ze světa to, čím je. Zvířata jsou upřímná a nezáludná. Když vás chce lev sežrat a napadne vás se zálohy, je to projev šikovnosti a jeho dobrého úmyslu .-)) 

Jaký zvěřinec mám doma:

Dva kluky, ženu a psa (gordonsetra Hagrida). Starší Jakub měl nejdřív žabí, pak včelí a teď pavoučí období... Až bude větší, počítám že se zvěřinec rozroste. Jonáš je spíš na auta. 

Co všechno svým zvířatům dovolím:

Ke svému psovi se chovám s respektem, láskou a důsledností. Jeho svoboda končí tam, kde omezuje svobodu jiných. Jinak si může dělat, co chce. 

Kdo je doma pán? Já nebo moje zvíře?

Doma je pán jednoznačně manželka .-)) Pes je pes.Je to člen domácnosti, ale je poslední ve smečce. 

Jak to se mnou koulí? Čím mě vždycky dostane?

Hagrid miluje aportování a míčky. Protože nemá v pořádku skoro žádnou nohu, je sedmkrát operovaný ortopedův pes, moc nemůže dělat rychlé starty, musím ho omezovat. Miluje bažanty a křepelky. Je radost koukat, jak pracuje, aby ho vyhnal a jak má radost že ho našel a vypíchl.-) 

Můj nejsilnější zážitek ve Vetcentru:

Každý den je zajímavý, každý den je v něčem jiný. To je krása této práce. Pracujeme se stolicí, krví a močí. Člověka to uzemní a brání přehnané sebedůvěře. Buď je osteosyntéza udělaná tak, že vydrží nebo ne. Samozřejmě pooperační péče a klidový režim je třetí třetina úspěchu a to neovlivním.  

Můj nejoblíbenější zákrok:

Je ten, po kterém není poznat, že jsem ho dělal. 

Co bych prásknul na svého šéfa?

Já nic :-)

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Amálka
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651