NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Darujte krev!

Krevní banka

 

 

 

Veterinární krevní banka VETCENTRUM

V prosinci 2009 jsme spustili provoz Veterinární krevní banky VETCENTRUM, která nabízí spolupráci veterinárním klinikám a ordinacím. Prodáváme nejen izolovanou erymasu a mraženou plazmu od testovaných psích dárců krve.

Více ...

Krev a krevní skupiny

Krev je nesmírně důležitá tekutina. V organismu má tyto hlavní funkce - přivádí živiny, kyslík a specifické látky (např. hormony, vitamíny) tkáním, odvádí zplodiny, reguluje tělesnou teplotu, má velký význam při obraně organismu proti infekci. Buněčná složka se skládá z červených krvinek (erytrocytů), bílých krvinek (leukocytů) a krevních destiček (trombocytů). Erytrocyty přenášejí kyslík z plic do tkání, leukocyty zajišťují obranyschopnost organismu, trombocyty mají zásadní význam při zástavě krvácení.

Více ...

Hledáme dárce krve

Pro naše pacienty a pro naší krevní banku hledáme psí dárce krve. V tomto článku najdete veškeré informace o dárcovství krve u psů - jaké jsou podmínky pro dárcovství, jak u nás odběr dárce probíhá, jak se o naše dárce krve staráme a co jim za jejich pomoc nabízíme.

Více ...

Naši dárci krve - děkujeme!

Děkujeme všem majitelům, kteří nabídli svého pejska k darování krve i všem pejskům, kteří krev statečně darovali. Pokud zde některého z dárců neuvádíme, je to pouze z důvodů nedokonalé evidence v počátcích. Jejich dárcovství je neméně významné a patří jim stejné uznání a veliký dík. Zde najdete seznam našich psích dárců krve a pacientů, kterým pomohli.

Více ...

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Matýsek
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651